środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

JHM Development zamortyzuje część obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 26 kwietnia 2019
W związku ze sprzedażą części zabezpieczenia na rachunku zastrzeżonym wyodrębniono prawie 0,9 mln zł. Spółka teraz przekaże te pieniądze obligatariuszom wartych 10,5 mln zł papierów serii B.

Wyemitowane w ubiegłym roku obligacje JHM0821 zabezpieczono hipoteką wycenianą na 15,03 mln zł. Warunki emisji przewidują jednak możliwość zmiany zabezpieczenia, także jego obniżenia, o ile pieniądze ze sprzedaży obciążonych hipoteką nieruchomości trafią na okresową amortyzację obligacji.

Aktualnie spółka wyodrębniła 889 tys. zł na rachunku zastrzeżonym escrow. Za te pieniądze zamierza przedterminowo spłacić 876 obligacji serii B (nominał to 1 tys. zł) plus odsetki od nich.

Przedterminowy wykup części wartych 10,5 mln zł papierów zostanie przeprowadzony na koniec obecnego okresu odsetkowego, 14 maja. W związku z tym obrót obligacjami JHM0821 będzie zawieszony między 30 kwietnia a 15 maja. Ale i bez tego papierami tymi nie dochodziło do żadnych transakcji (na rynku pierwotnym objęło je 84 inwestorów).

Jak wskazywaliśmy niedawno, istnieje ryzyko, że w kolejnych miesiącach dojdzie do naruszenia warunków emisji obligacji JHM0821. Mirbud, główny akcjonariusz dewelopera, chce przejąć nad nim pełną kontrolę oraz doprowadzić do wycofania jego akcji z obrotu na GPW. Delisting oznaczałaby z kolei naruszenie warunków emisji obligacji.

Więcej wiadomości o Mirbud S.A., JHM Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst