piątek, 05 czerwca 2020

Newsroom

Kolejne obligacje województwa małopolskiego na Catalyst

msd | 18 kwietnia 2019
Tym razem do giełdowego obrotu trafiły trzy serie długu województwa małopolskiego o łącznej wartości 45 mln zł i terminach wykup w latach 2025-2028.

Wszystkie trzy debiutujące serie WMA1125, WMA1226 oraz WMA1128 są oprocentowane na WIBOR 6M plus 0,75 pkt proc. To zresztą te same warunki, co w przypadku czterech starszych emisji znajdujących się na Catalyst, a wygasających w latach 2023-2025.

Żadną z debiutujących w czwartek serii jeszcze nie handlowano. Najpewniej jeszcze długo się to nie zmieni. Do tej pory nie zawierano też żadnych transakcji czterema wcześniejszymi emisjami, które są notowane od ubiegłorocznych wakacji.

Województwo małopolskie otrzymało w ostatnich miesiącach od INC Rating długoterminową ocenę A- z perspektywą stabilną w skali międzynarodowej i AA- z perspektywą pozytywną w skali krajowej.

Łącznie na Catalyst notowane są 82 serie długu wyemitowanego przez 20 jednostek samorządu terytorialnego. To najmniej płynna część rynku obligacji nieskarbowych, ponieważ większość papierów w całości obejmują banki, które przetrzymują je później aż do dnia wykupu.

Więcej wiadomości o Województwo małopolskie

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje