poniedziałek, 23 maja 2022

Newsroom

Kredyt Inkaso pozyskało 17 mln zł z publicznej emisji obligacji

msd | 12 kwietnia 2022
W trwającej miesiąc prospektowej ofercie papierów dłużnych windykacyjnej spółki udział wzięło 242 inwestorów.

Uplasowane przez Kredyt Inkaso niezabezpieczone obligacje detaliczne mają 3,5-letni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 3M plus 4,9 pkt proc. marży. Faktyczna wysokość oprocentowania w pierwszym okresie odsetkowym prawdopodobnie zostanie ustalona dopiero w najbliższą środę (trzeci dzień roboczy przed dniem emisji, przewidzianym na 19 kwietnia). 

Wart 17 mln zł dług windykator uplasował w ramach oferty do 20 mln zł, która ruszyła już po inwazji Rosji na Ukrainę, a zamknięcie zapisów przekładano w niej dwukrotnie. Tylko w trakcie subskrypcji WIBOR 3M zdążył więc wzrosnąć o ponad 140 pb. 

- Publiczna oferta obligacji I1 była prowadzona w okresie wyjątkowo dużej niepewności wynikającej z agresji Rosji na Ukrainę i wprowadzanych sankcji ekonomicznych na Rosję. Wysokość zapisów w tak trudnych czasach uważam za bardzo dobry wynik. Myślę, że inwestorzy docenili stałą poprawę wyników finansowych spółki oraz dokonane w międzyczasie refinansowanie obligacji F1 – powiedział Maciej Szymański, prezes Kredyt Inkaso, cytowany w komunikacie.

W trakcie przyjmowania zapisów na obligacje detaliczne windykator uplasował wśród instytucji dwie serie obligacji o łącznej wartości 159 mln zł. Obie emisje miały na celu refinansowanie starszych papierów, stąd w ramach rozliczenia nowego długu spółka nabyła w celu umorzenia starsze serie o łącznej wartości nominalnej ponad 141 mln zł. Ponadto, za dwa tygodnie przeprowadzi też przedterminowy wykup pozostałych 75,8 mln zł z tytułu papierów KRI0423.

Po przeprowadzeniu w ostatnich miesiącach dwóch publicznych emisji o łącznej wartości 22 mln zł Kredyt Inkaso może zebrać jeszcze do 128 mln zł na podstawie obecnego prospektu, który wygasa jednak pod koniec sierpnia tego roku.

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje