czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Kruk polubił obligacje w euro

msd | 13 czerwca 2017
Po dwóch ostatnich udanych emisjach, wartych łącznie 40 mln EUR, windykacyjna spółka myśli o kolejnych ofertach w przyszłości.

Na razie zapowiedzi te nie mają bliżej określonego horyzontu czasowego. W każdym razie zamknięte niedawno emisje, o których informowaliśmy wcześniej, tylko utwierdziły Kruka w przekonaniu, że może liczyć na obligacyjne finansowanie w euro, co z pewnością zechce wykorzystać do zagranicznego rozwoju.

- Zamierzamy rozwijać nasze źródła finansowania w euro w przyszłości. Uzyskane warunki, w tym stałe oprocentowanie na poziomie 3,59 proc., 5-letni termin wykupu oraz duże zainteresowanie ze strony inwestorów, otwierają nam drogę do kolejnych emisji – powiedział Michał Zasępa, dyrektor finansowy Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

Dostęp do finansowania w euro i perspektywa częściowej zmiany walutowej struktury zadłużenia może być dla Kruka wystarczającym argumentem za obniżeniem apetytu na kolejne emisje publiczne obligacji w złotych. Z drugiej jednak strony warto podkreślić, że prospekt dla aktualnego publicznego programu emisji daje spółce prawo do plasowania długu także w euro. I tutaj przetarcie szlaków emisjami prywatnymi na pewno mogłoby okazać się pomocne.

Uplasowane w maju i czerwcu obligacje w euro, to odpowiednio druga i trzecia tego rodzaju emisja dla Kruka. Pierwszą spółka zamknęła w ubiegłym roku. Kupon dla trzyletnich papierów ustalono wówczas na stałe 3 proc. Do giełdowego obrotu trafią też nowe emisje i prawdopodobnie podzieloną one los serii KRU0819.

Na brak płynności inwestorzy nie mogą natomiast narzekać w przypadku 20 pozostałych notowanych na Catalyst serii obligacji Kruka w złotych. Najdłuższe z nich, wygasające w 2021 i 2022 r. pozwalają osiągnąć do 4,4-4,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej
 • Obligacje w euro lepiej kupić w emisji

  01 sierpnia 2017
  Posiadacze oszczędności w euro mają wspólny problem – niewielkie oprocentowanie lokat bankowych. Czy obligacje we wspólnej walucie pomogą go rozwiązać?
  czytaj więcej
 • Rzeczy, które słyszysz będąc w La Spezii

  19 lipca 2017
  Włochy mogą stać się dla Kruka najważniejszym rynkiem. Wczesny etap rozwoju, 250 mld EUR niespłaconych kredytów, brak silnie zakotwiczonej konkurencji – te atuty przyciągnęły lidera rynku w Polsce do zatoczki nad morzem Liguryjskim.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (14.07)

  17 lipca 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 14 lipca 2017 r. wyniosła 3,27 pkt proc., wobec 3,28 pkt proc. na koniec poprzedniego tygodnia. Ceny obligacji na Catalyst nadal zatem zachowują się stabilnie, zarazem pozostając na wysokich poziomach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje