poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Kruk przyjął program publicznych emisji obligacji

msd | 22 kwietnia 2024
Wartość 11. już programu emisji detalicznych papierów dłużnych windykacyjnej spółki ustalono tym razem na rekordowe 900 mln zł.

Przyjęty przez Kruka program jest o 200 mln zł większy niż pięciu poprzednich turach. I choć zwykle windykator nie wykorzystuje w pełni ustalonego limitu, to samo jego podniesienie może być dla rynku wiele mówiącym sygnałem.

Uchwalony przez Kruka program pozwoli na prowadzenie publicznych emisji obligacji przez 12 kolejnych miesięcy od momentu zatwierdzenia prospektu przez KNF. Spółka prawdopodobnie będzie więc mogła liczyć na zachowanie ciągłości w dostępie do detalicznego rynku długu, ponieważ do pierwszej połowy lipca może jeszcze oferować papiery w ramach 10. programu emisji do 700 mln zł. Dotychczas zebrała z niego około 382 mln zł w ramach siedmiu ofert, w tym cztery z nich przeprowadzono w euro.

Po raz ostatni detaliczne obligacje Kruk proponował w lutym tego roku. Oferował wówczas pięcioletni dług w euro i złotych, oprocentowany na 4 pkt proc. marży doliczanej odpowiednio do trzymiesięcznych stawek EURIBOR i WIBOR.

Niezależnie od możliwości oferowania obligacji inwestorom indywidualnym, Kruk ma też otwarty program emisji dla instytucji. W grudniu zwiększył jego wartość z 1,4 do 2,5 mld zł.

Na Catalyst notowane są 24 serie obligacji Kruka. Pochodzące z lutowej emisji złotowe papiery KR20229 na otwarciu poniedziałkowej sesji drożały do 101,37 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje