czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Kruk uplasował kolejną emisję w euro

msd | 09 czerwca 2017
Windykator pozyskał 20 mln EUR z prywatnej oferty pięcioletnich obligacji, które oprocentowane są na stałe 3,59 proc. rocznie.

Wartą 20 mln EUR emisję, także na tych samych warunkach, Kruk uplasował też miesiąc temu. I to właśnie popyt przekraczający 40 mln EUR podczas ówczesnej oferty mógł skłonić spółkę do uplasowania kolejnej emisji.

Ostatnie udane emisje pozwalają przypuszczać, że otwierający się przed Krukiem rynek finansowania w euro może zmniejszyć apetyt spółki na przeznaczone dla inwestorów detalicznych kolejne publiczne emisje obligacji w złotych.

Nowe obligacje, podobnie jak emisja zamknięta w I połowie maja, trafią do obrotu na Catalyst, gdzie na razie notowana jest tylko jedna seria papierów w euro. Trzyletnimi obligacjami, za które Kruk płaci stałe 3 proc., nie handlowano od grudniowego debiutu.

Na brak płynności nie można natomiast narzekać w przypadku 20 serii obligacji złotowych. Rentowności najdłuższych papierów, wygasających w latach 2020-2022, sięgają w większości 4,4-4,6 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej
 • Obligacje w euro lepiej kupić w emisji

  01 sierpnia 2017
  Posiadacze oszczędności w euro mają wspólny problem – niewielkie oprocentowanie lokat bankowych. Czy obligacje we wspólnej walucie pomogą go rozwiązać?
  czytaj więcej
 • Rzeczy, które słyszysz będąc w La Spezii

  19 lipca 2017
  Włochy mogą stać się dla Kruka najważniejszym rynkiem. Wczesny etap rozwoju, 250 mld EUR niespłaconych kredytów, brak silnie zakotwiczonej konkurencji – te atuty przyciągnęły lidera rynku w Polsce do zatoczki nad morzem Liguryjskim.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (14.07)

  17 lipca 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 14 lipca 2017 r. wyniosła 3,27 pkt proc., wobec 3,28 pkt proc. na koniec poprzedniego tygodnia. Ceny obligacji na Catalyst nadal zatem zachowują się stabilnie, zarazem pozostając na wysokich poziomach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje