sobota, 17 lutego 2018

Newsroom

Kruk uplasował kolejną emisję w euro

msd | 09 czerwca 2017
Windykator pozyskał 20 mln EUR z prywatnej oferty pięcioletnich obligacji, które oprocentowane są na stałe 3,59 proc. rocznie.

Wartą 20 mln EUR emisję, także na tych samych warunkach, Kruk uplasował też miesiąc temu. I to właśnie popyt przekraczający 40 mln EUR podczas ówczesnej oferty mógł skłonić spółkę do uplasowania kolejnej emisji.

Ostatnie udane emisje pozwalają przypuszczać, że otwierający się przed Krukiem rynek finansowania w euro może zmniejszyć apetyt spółki na przeznaczone dla inwestorów detalicznych kolejne publiczne emisje obligacji w złotych.

Nowe obligacje, podobnie jak emisja zamknięta w I połowie maja, trafią do obrotu na Catalyst, gdzie na razie notowana jest tylko jedna seria papierów w euro. Trzyletnimi obligacjami, za które Kruk płaci stałe 3 proc., nie handlowano od grudniowego debiutu.

Na brak płynności nie można natomiast narzekać w przypadku 20 serii obligacji złotowych. Rentowności najdłuższych papierów, wygasających w latach 2020-2022, sięgają w większości 4,4-4,6 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje