czwartek, 26 kwietnia 2018

Newsroom

Kruk uplasował kolejną emisję w euro

msd | 09 czerwca 2017
Windykator pozyskał 20 mln EUR z prywatnej oferty pięcioletnich obligacji, które oprocentowane są na stałe 3,59 proc. rocznie.

Wartą 20 mln EUR emisję, także na tych samych warunkach, Kruk uplasował też miesiąc temu. I to właśnie popyt przekraczający 40 mln EUR podczas ówczesnej oferty mógł skłonić spółkę do uplasowania kolejnej emisji.

Ostatnie udane emisje pozwalają przypuszczać, że otwierający się przed Krukiem rynek finansowania w euro może zmniejszyć apetyt spółki na przeznaczone dla inwestorów detalicznych kolejne publiczne emisje obligacji w złotych.

Nowe obligacje, podobnie jak emisja zamknięta w I połowie maja, trafią do obrotu na Catalyst, gdzie na razie notowana jest tylko jedna seria papierów w euro. Trzyletnimi obligacjami, za które Kruk płaci stałe 3 proc., nie handlowano od grudniowego debiutu.

Na brak płynności nie można natomiast narzekać w przypadku 20 serii obligacji złotowych. Rentowności najdłuższych papierów, wygasających w latach 2020-2022, sięgają w większości 4,4-4,6 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

 • KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Kruka

  16 kwietnia 2018
  Zatwierdzony dokument daje spółce prawo do prowadzenia przez 12 kolejnych miesięcy publicznych emisji obligacji w ramach programu wartego 500 mln zł.
  czytaj więcej
 • Analiza grupy Kruk

  16 kwietnia 2018
  Rok 2017 nie okazał się dla spółki aż tak dobry, jak można by tego oczekiwać. Wpłynęła na to konkurencja cenowa w zakresie zakupu nowych pakietów wierzytelności na rynku polskim, a także gorsza od zakładanej efektywność odzysków na rynku włoskim.
  czytaj więcej
 • Kruk otrzymał 362 mln zł spłat w I kwartale

  10 kwietnia 2018
  Spłaty z portfeli własnych wzrosły o 17 proc. r/r, ale były jednocześnie o 3 proc. niższe niż w IV kwartale 2017 r. Na razie nakłady inwestycyjne pozostają niższe, ale windykator – ponownie – podkreśla, że apetyt na zakupy ma wysoki.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: KNF zaciąga hamulec

  06 kwietnia 2018
  Nie licząc prospektu Getin Noble Banku w tym roku Komisja nie zatwierdziła żadnego prospektu emisyjnego dotyczącego publicznych emisji obligacji. Wniosków bynajmniej nie brakuje.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje