niedziela, 21 lipca 2019

Newsroom

LC Corp może sprzedać biurowce za 113,2 mln euro netto

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 11 kwietnia 2019
Deweloper zawarł przedwstępne umowy sprzedaży katowickiego projektu Silesia Star i wrocławskiego Retro Office House. Do zawarcia umów przyrzeczonych, pod warunkiem spełnienia warunków zawieszających, powinno dojść do 15 sierpnia.

Łączną cenę za oba projekty ustalono na 113,18 mln euro plus VAT oraz koszty transakcji, w tym 54,38 mln euro przypada na budynek Silesia Star, a 58,8 mln euro na Retro Office House.

Zawarcie przyrzeczonej umowy sprzedaży zaplanowano do 15 sierpnia tego roku, pod warunkiem, że dojdzie do spełnienia warunków zawieszających. Wśród nich zapisano między innymi uzyskanie odpowiednich interpretacji podatkowych, uzyskanie wszystkich koniecznych zgód oraz wydania przez banki pism dotyczących spłaty kredytów zaciągniętych na budowę obu projektów.

Na koniec III kwartału ubiegłego roku projekty Silesia Star i Retro Office House wyceniane były w bilansie grupy LC Corp na 495,5 mln zł (119,5 mln euro), co stanowiło jedną czwartą nieruchomości inwestycyjnych grupy. Na obu projektach ciążyło wówczas 177,5 mln zł kredytów.

Sprzedaży biurowców Silesia Star oraz Retro Office House deweloper próbował już w zeszłym roku. W październiku zawarł w tej sprawie list intencyjny, ale na początku grudnia poinformował o odstąpieniu od dalszych negocjacji w związku z „niemożliwością akceptacji warunków transakcji zaproponowanych przez potencjalnego kupującego”. Negocjowana wówczas transakcja warta miała być około 275 mln euro, ponieważ obejmowała także dwa warszawskie biurowce – Wola Center i Wola Retro.

Na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji LC Corp, z czego jedna wygasa już w czerwcu tego roku. Wartymi 50 mln zł papierami LCC0619 handlowano ostatni raz ponad miesiąc temu, gdy wyceniono je na 100,4 proc. nominału. Ogólnie długiem wrocławskiego dewelopera do transakcji dochodzi sporadycznie lub wcale.

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje