czwartek, 23 września 2021

Newsroom

Legimi chce zebrać do 3 mln zł z dwóch ofert obligacji

msd | 15 października 2020
Dostawca e-booków w formie abonamentu chce uplasować 12- i 24- miesięczne obligacje, między innymi po to, aby spłacić starszą emisję zapadającą 13 listopada.

Legimi chce zebrać do 2,2 mln zł z emisji dwuletnich papierów serii AA, za które zobowiązuje się zapłacić stałe 6,75 proc. w skali roku. Zabezpieczeniem długu mają być prawa do przepływów z zawartych umów oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Oferta dojdzie do skutku, gdy inwestorzy złożą zapisy na co najmniej 0,2 mln zł.

Równolegle spółka chce też uplasować 12-miesięczne obligacje serii AB, oprocentowane na stałe 6 proc., ale przy braku zabezpieczenia. 

Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej Legimi, warta 2,2 mln zł oferta dwuletnich papierów rusza w czwartek (dziś), ale spółka oraz oferujący wciąż nie opublikowały memorandum informacyjnego. Z „teasera” dowiedzieć się zaś możemy, że celem trwającej do 29 października oferty jest refinansowanie zadłużenia (1,5 mln zł), rozwój działalności na rynku niemieckim (0,4 mln zł) oraz zabezpieczenie bieżącej płynności finansowej (0,3 mln zł).

Wygasające 13 listopada obligacje Legimi warte są 1,5 mln zł.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje