sobota, 23 marca 2019

Newsroom

Legimi zapowiada publiczną emisję obligacji

msd | 30 października 2018
Dostawca e-booków na abonament chce pozyskać od 0,5 mln zł do 2,4 mln zł z publicznej oferty 12-miesięcznych papierów dłużnych, za które zapłaci stałe 8,5 proc.

Warunki emisji nie różnią się od tych oferowanych na przełomie maja i czerwca tego roku. Wówczas Legimi także proponowało 8,5 proc. za 12-miesięczny dług o wartości 1,2 mln zł. Emisję uplasowano w całości, a udział w niej wzięło 56 inwestorów.

Nowe papiery, podobnie jak poprzednio, zabezpieczone będą zastawem rejestrowym na „zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości emitenta o zmiennym składzie” do 150 proc. wartości nominalnej obligacji. Najprościej rzecz ujmując, chodzi o zastaw na projekcie e-czytnika, czyli wpływach z abonamentów, gotówce oraz zapasach czytników. Ponadto, obligacje zostaną zabezpieczone trzema siódemkami.

Warta 0,5-2,4 mln zł emisja Legimi zostanie przeprowadzona w trybie oferty publicznej, ale niewymagającej udziału firmy inwestycyjnej i sporządzenia memorandum informacyjnego, czy tym bardziej prospektu. To ścieżka zarezerwowana dla emitentów, którzy chcą pozyskać nie więcej niż równowartość 1 mln euro w ciągu 12 miesięcy. Warta 1,2 mln zł emisja zamknięta w czerwcu także była prowadzona w tym trybie, aczkolwiek spółka spotkała się z odmienną interpretacją ze strony KNF, co wymusiło jej chwilowe zawieszenie.

Dla Legimi będzie to już czwarta emisja publiczna. Spółka regularnie finansuje się papierami dłużnymi z relatywnie krótkimi terminami spłaty. Najbliższe wykupu czekają ją 30 listopada (868 tys. zł) oraz 21 grudnia (522 tys. zł).

Emitowany przez Legimi dług na razie nie trafia do obrotu na Catalyst. Podobnie będzie i tym razem.

Do notowań na Catalyst trafić mają natomiast warte 3 mln zł papiery, które Legimi wyemitowało we wrześniu ubiegłego roku. W ubiegłym miesiącu spółka informowała nas, że jest na etapie prac o dopuszczenie do obrotu, do czego jednak konieczne są na razie „ustalania i wyjaśniania wszelkich pojawiających się wątpliwości ze strony GPW”.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje