środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Mikrokasa wypuściła nowe obligacje

msd | 03 sierpnia 2017
Firma pożyczkowa pozyskała 2,22 mln zł z prywatnej oferty papierów dłużnych serii C3, które nie trafią w przyszłości do obrotu.

Obligacje mają dwuletni okres spłaty z możliwością żądania przedterminowego wykupu po roku od przydziału. Mikrokasa nie informuje o wysokości kuponu, wskazała natomiast, że papiery zostaną zabezpieczone na zastawem na zbiorze wierzytelności oraz trzema siódemkami.

Miesiąc temu Mikrokasa informowała o przydziale długu na 1,37 mln zł. Papiery te także nie trafią do obrotu, podobnie jak kilka wcześniejszych serii. Oznacza to, że jeszcze w tym roku, po wrześniowym i listopadowym wykupie papierów wartych po 1 mln zł, spółka można całkowicie zniknąć z Catalyst.

Wcześniej w tym roku firma pożyczkowa wykupiła trzy serie papierów notowanych na Catalyst.

Pozostające w obrocie serie MKR0917 i MKR1117 wyceniane były w ostatnich transakcjach na 100,65 proc. nominału. Obecnie nabyć je można odpowiednio po 100,6 i 101,25 proc., co dawałoby 1,81 i 2,71 proc. rentowności brutto (dla pierwszej z nich rentowność netto byłaby ujemna).

Więcej wiadomości o Mikrokasa S.A.

 • Mirkokasa zamknęła kolejną emisję obligacji

  16 października 2017
  Firma pożyczkowa pozyskała 4,39 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii C6, co powinno być dobrą wiadomością dla właścicieli wygasających 6 listopada obligacji wartych 1,02 mln zł.
  czytaj więcej
 • Mikrokasa uplasowała obligacje warte 1,48 mln zł

  11 października 2017
  Oferta miała charakter niepubliczny, a wyemitowane papiery nie trafią do obrotu na Catalyst, skąd za miesiąc firma pożyczkowa będzie musiała wykupić emisję na 1,02 mln zł.
  czytaj więcej
 • Mikrokasa rośnie na kredyt

  03 października 2017
  Bieżące zyski nie wystarczają firmie pożyczkowej do skalowania biznesu, więc sięga ona po kolejne emisje obligacji, które prowadzą do wyższego zadłużenia. To jednak nie znajduje odzwierciedlenia w poprawie rentowności netto, jest wręcz przeciwnie. Na koniec półrocza spółka miała tylko 38 tys. zł gotówki, a kasę uzupełniono dopiero po dniu bilansowym.
  czytaj więcej
 • Mikrokasa uplasowała kolejną serię obligacji

  05 lipca 2017
  Firma pożyczkowa pozyskała 1,37 mln zł z prywatnej emisji papierów dłużnych serii C2.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje