środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

Mirbud ogłosił skup akcji JHM Development

msd | 14 czerwca 2019
Główny akcjonariusz JHM Development chce skupić do 7,5 proc. akcji deweloperskiej spółki, aby wycofać ją z giełdy.

Mirbud chce skupić 5,19 mln akcji JHM Development. Sprzedającym oferuje swoje warranty subskrypcyjne, które uprawniałyby do zamiany na akcje spółki. Oferta przewidziana jest na okres między 17 czerwca a 5 lipca.

Aktualnie Mirbud posiada 86,28 proc. akcji JHM Development, a kolejne 6,22 proc. należy do Jerzego Mirgosa, głównego akcjonariusza Mirbudu. Jak podawano wcześniej, celem spółki jest przekroczenie 90 proc. w kapitale dewelopera oraz wycofanie go z GPW.

Cała operacja może nie pozostać bez wpływu na obligatariuszy JHM Development. Wycofanie spółki z GPW stanowiłoby bowiem przypadek naruszenia warunków emisji wartych 9,62 mln zł papierów JHM0821.

- JHM zna zapisy warunków emisji obligacji serii B i zamierza wywiązywać się ze swych zobowiązań wynikających z wyemitowanych obligacji. Na dzień dzisiejszy nieznany jest jednak ostateczny scenariusz procesu (wycofania JHM z GPW – red.), dlatego trudno mówić o konkretnych działaniach – informowała nas w kwietniu Paweł Bruger, dyrektor ds. relacji inwestorskich i PR w JHM Development.

Obligacjami JHM0821 po raz ostatni handlowano 1 kwietnia, gdy wyceniano je na 100 proc. nominału. Aktualnie papiery kwotowane są na 98,0/100,25 proc. (bid/ask).

JHM ma prawo do przedterminowego wykupu obligacji.

Więcej wiadomości o JHM Development S.A., Mirbud S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst