niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Mo-Bruk rezygnuje z dotacji

msd | 25 stycznia 2016
Spółka odstąpiła od realizacji projektu, na który miała dostać 5,8 mln zł dofinansowania. Dotychczas otrzymała 0,49 mln zł i zdecydowała się tę kwotę zwrócić.

Mo-Bruk nie informuje o przyczynach rozwiązania umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, zaznacza natomiast, że rezygnacja z realizacji projektu nie powoduje innych skutków niż zwrot wypłaconych środków wraz z odsetkami.

Na koniec września Mo-Bruk wykazywał 34,6 mln zł przychodów przyszłych okresów w postaci dotacji. Po rezygnacji z dofinansowania na 5,8 mln zł, grupa wciąż więc posiada wysokie zobowiązania z tytułu dotacji.

W sierpniu firmę czeka wykup notowanych na Catalyst obligacji na 16,4 mln zł. Baz wątpienia Mo-Bruk będzie potrzebował środków na refinansowanie długu. Póki co, spółka nie zdradza planu na ich pozyskanie. W grudniu, gdy pytaliśmy o plany dotyczące wykupu, przedstawiciele Mo-Bruku odesłali nas do tego co już wcześniej napisano w sprawozdaniu finansowym („zarząd podejmuje rozmowy”).

Obligacjami MBR0816 po raz ostatni handlowano 14 stycznia. W ramach transakcji pakietowej wyceniono papiery na 76,5 proc. Obecnie inwestorzy kwotują je na 74,4/79,4 proc. nominału (kupno/sprzedaż).

Obligacje zabezpieczone są zastawem rejestrowym na zbiorze rzeczy ruchomych do 50 mln zł oraz hipoteką na prawie użytkowania wieczystego do 3,5 mln zł. Ponadto emitent złożył oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc.

Więcej wiadomości o Mo-Bruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje