wtorek, 21 listopada 2017

Newsroom

Na akcjach wychodzi się dziś lepiej niż na obligacjach

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 07 lipca 2017
W przypadku ośmiu z tuzina emitentów, którzy oferowali publicznie własne obligacje, lepszym interesem był zakup ich akcji. Ale to tylko stare zdjęcie.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 26 czerwca. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Rekordowa wielkość emisji publicznych

  17 listopada 2017
  Po zapowiedzi przeprowadzenia publicznej emisji obligacji PKN Orlen wartej 200 mln zł już wiadomo, że wartość tegorocznych emisji publicznych pobije rekord z ubiegłego roku, gdy było to 1,52 mld zł.
  czytaj więcej
 • Zawirowania w Arabii Saudyjskiej mogą okazać się szansą

  16 listopada 2017
  Problemy w Arabii Saudyjskiej odbiły się szerokim echem na rynku obligacji. Najgorzej radzą sobie obligacje Libanu. Plan Księcia Mohammada bin Salmana może skierować Arabię Saudyjską w stronę gospodarki mniej zależnej od produkcji ropy naftowej. Słabość w regionie może okazać się szansą dla inwestorów.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Ciemne chmury nad globalnym rynkiem

  07 lipca 2017
  W ostatnich 12 miesiącach wartość obligacji, które nie zostały wykupione w terminie spadła do 0,9 proc. z 7 proc. w latach 2013-2014 i 3 proc. w latach 2015-2016. Czy to oznacza niższe ryzyko dla inwestorów?
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI: Wzrosty potwierdzone obrotami

  07 lipca 2017
  Zeszło miesięczna aktywność ze strony inwestorów indywidualnych została utrzymana, a napływy do funduszy inwestycyjnych oraz koniec drugiego kwartału spowodowały większe zakupy ze strony funduszy. W rezultacie, w czerwcu zaobserwowaliśmy wzrost cen obligacji w większości sektorów na rynku Catalyst, który odbył się przy większej niż w poprzednich miesiącach aktywności.
  czytaj więcej

Emisje