sobota, 29 lipca 2017

Newsroom

Na akcjach wychodzi się dziś lepiej niż na obligacjach

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 07 lipca 2017
W przypadku ośmiu z tuzina emitentów, którzy oferowali publicznie własne obligacje, lepszym interesem był zakup ich akcji. Ale to tylko stare zdjęcie.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 26 czerwca. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Śmierć LIBOR-u. A co z WIBOR-em?

  28 lipca 2017
  Skutki wygaszenia LIBOR-u z końcem 2021 r. (tego chce Bank Anglii) są dla Catalyst czysto akademickie. Bo skoro można „zamknąć LIBOR”, być może kiedyś taki sam los czeka WIBOR?
  czytaj więcej
 • Draghi i potencjalna normalizacja w centrum uwagi

  26 lipca 2017
  Rentowności europejskich obligacji rządowych poszły w górę z powodu oczekiwań zmiany polityki EBC, którego posiedzenie z ubiegłego tygodnia nie przyniosło wielu nowych sygnałów. Uwaga skupi się teraz na wystąpieniu Draghiego 24 sierpnia w Jackson Hole.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Ciemne chmury nad globalnym rynkiem

  07 lipca 2017
  W ostatnich 12 miesiącach wartość obligacji, które nie zostały wykupione w terminie spadła do 0,9 proc. z 7 proc. w latach 2013-2014 i 3 proc. w latach 2015-2016. Czy to oznacza niższe ryzyko dla inwestorów?
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI: Wzrosty potwierdzone obrotami

  07 lipca 2017
  Zeszło miesięczna aktywność ze strony inwestorów indywidualnych została utrzymana, a napływy do funduszy inwestycyjnych oraz koniec drugiego kwartału spowodowały większe zakupy ze strony funduszy. W rezultacie, w czerwcu zaobserwowaliśmy wzrost cen obligacji w większości sektorów na rynku Catalyst, który odbył się przy większej niż w poprzednich miesiącach aktywności.
  czytaj więcej

Emisje