niedziela, 21 lipca 2024

Newsroom

Najnowsze detaliczne obligacje Marvipolu trafiły na GPW

msd | 11 sierpnia 2023
W kilkunastu pierwszych transakcjach debiutujące papiery MVP0227 wyceniano jak od linijki – po 100 proc. nominału.

Za uplasowane podczas publicznej 3,5-letnie niezabezpieczone papiery deweloper zobowiązał się płacić WIBOR 6M plus 5,4 pkt proc. marży. W stosunku do poprzedniej emisji adresowanej do inwestorów indywidualnych Marvipol obciął więc marżę o 0,1 pkt proc., równocześnie wydłużając okres spłaty o sześć miesięcy.

Ostatecznie to nie lekkie obniżenie marży, czy wydłużenie tenoru zdecydowały o niepełnym powodzeniu oferty, a to, że Marvipol po prostu mierzył wysoko, chcąc pożyczyć jak najwięcej na podstawie prospektu wygasającego już w sierpniu. Wartość oferty ustalono więc na 60 mln zł, a spółce udało się pozyskać 55,5 mln zł od blisko tysiąca inwestorów. Była to więc jedna z większych frekwencji w tegorocznych ofertach, które przeprowadzono na podstawie prospektu.

W piątek do godz. 10:50 zawarto 17 transakcji debiutującymi papierami i we wszystkich wyceniono je na 100 proc. nominału (wobec lekkiego dyskonta na rynku pierwotnym cena odniesienia ustalona była na 99,47 proc.). Łączne obroty sięgnęły w tym czasie 260 tys. zł.

Na Catalyst znajduje się siedem serii długu Marvipolu. Pochodzące z poprzedniej emisji publicznej krótsze obligacje MVP0526 z 5,5 pkt proc. marży wyceniane są w piątek na 101 proc. nominału (daje to nieco ponad 5,1 pkt proc. realnej marży przed prowizją maklerską).

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst