czwartek, 06 sierpnia 2020

Newsroom

Nowy prezes Fast Finance nie utrzyma stanowiska?

ems | 09 sierpnia 2019
Nadzorca sądowy złożył do sądy wniosek o uchylenie zarządu własnego Fast Finance. Jednocześnie spółka powołała Tomasza Mihułka na prezesa spółki.

Nowy prezes opisany został jako osoba wyspecjalizowana w prawie spółek i procesów restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Możliwe, że wniosek nadzory sądowego o odebranie zarządu został złożony w sądzie przed powołaniem nowego prezesa Fast Finance.

Poprzedni prezes spółki – Andrzej Kiełczewski – został odwołany z jednoosobowego zarządu spółki jeszcze pod koniec maja i przez ten czas do pracy w zarządzie oddelegowano właśnie Tomasza Mihułkę.

Nadzorca sądowy – Kamil Hajduk – już wcześniej domagał się, aby akcjonariusze wprowadzili do rady nadzorczej przedstawicieli wierzycieli. Kamil Hajduk nie zgodził się także na wypłatę wynagrodzenia dla członków rady nadzorczej.

Od stycznia Fast Finance znajduje się w postępowaniu restrukturyzacyjnym, które nie obejmuje notowanej (lecz zawieszonej) na Catalyst serii FFI0121 wartej 4,7 mln zł. Obligacje są zabezpieczone pakietem wierzytelności, przejętym przez administratora zabezpieczeń, których obsługę zlecono właśnie Fast Finance.

Spółka nie opublikowała dotąd wyników za 2018 r., ani za późniejsze okresy.

Więcej wiadomości o Fast Finance S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje