niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Obligacje Multimediów zawieszone

msd | 13 listopada 2017
Obrót wartymi 778,5 mln zł papierami dłużnymi MMP0520 zawieszony jest od ubiegłego czwartku, ponieważ spółka nie przekazała do GPW nowej tabeli odsetkowej.

W piątek przypadała wypłata kuponu od obligacji Multimediów, zaś w sobotę rozpoczął się nowy okres odsetkowy, dla którego emitent nie przekazał tabeli z wartością narosłych odsetek na każdy kolejny dzień.

Informujemy, ze obrót obligacjami MMP0520 decyzją przewodniczącego sesji został zawieszony na dzisiejszej sesji, z powodu nieprzekazania informacji o odsetkach na dzień rozliczenia – poinformowano w komunikacie operacyjnym giełdy przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji.

Identyczne komunikaty GPW publikowała w czwartek i piątek, gdy papiery MMP0520 także były zawieszone.

Obrót obligacjami Multimediów zostanie wznowiony dopiero po przekazaniu przez spółkę aktualnej tabeli odsetkowej. W ostatniej transakcji, z 7 listopada, papiery wyceniano na 100,3 proc. nominału.

Obligacje MMP0520 warte były początkowo 1,04 mld zł, lecz ich warunki przewidują okresową amortyzację. Pierwszą ratę w wysokości 25 proc. nominału operator kablówki wypłacił w maju tego roku. Kolejne, także po 25 proc. nominału, płatne będą w 12-miesięcznych odstępach.

Spółka ma opcję call na całość emisji, co mogłoby się okazać użyteczne w razie sfinalizowania przejęcia Multimediów przez UPC. Na razie do transakcji pewne zastrzeżenia ma UOKiK.

Więcej wiadomości o Multimedia Polska S.A.

 • Multimedia Polska z niższymi przychodami

  27 listopada 2017
  Operator zmaga się z systematycznym odpływem klientów. Spadają więc jego przychody i pogarszają się wyniki. W III kwartale miał nawet stratę netto z działalności kontynuowanej. Stały dopływ gotówki pozwala jednak redukować zobowiązania finansowe netto, dzięki czemu wskaźniki zadłużenia pozostają stabilne.
  czytaj więcej
 • Grupa Multimedia Polska z dużym spadkiem wskaźników płynności

  06 września 2017
  Po majowej amortyzacji papierów dłużnych dostawca kablówki, internetu i telefonii gwałtownie obniżył poziom gotówki, co przełożyło się na bardzo niską płynność bieżącą. Multimedia i ich audytor zwracają uwagę na postępowanie kontrolne UKS-u.
  czytaj więcej
 • Wysoka płynność gotówkowa Multimediów przed amortyzacją obligacji

  22 maja 2017
  Dodatnie przepływy operacyjne, zamknięcie bankowej lokaty, czy wreszcie wzrost zadłużenia finansowego w I kwartale pozwoliły operatorowi zwiększyć saldo środków pieniężnych do 373,3 mln zł. Ponad dwie trzeci tej kwoty trafiło w maju na okresową amortyzację papierów dłużnych.
  czytaj więcej
 • Spadają zyski Multimedia Polska

  17 marca 2017
  Dostawca kablówki, internetu i telefonii wykazał w ubiegłym roku 111,2 mln zł skonsolidowanego zysku brutto ze sprzedaży, który był niższy o 18,7 proc. r/r. Natomiast o ponad 75-proc. spadku zysku netto z działalności kontynuowanej zdecydował przede wszystkim podatek.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje