czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Obligacje Multimediów zawieszone

msd | 13 listopada 2017
Obrót wartymi 778,5 mln zł papierami dłużnymi MMP0520 zawieszony jest od ubiegłego czwartku, ponieważ spółka nie przekazała do GPW nowej tabeli odsetkowej.

W piątek przypadała wypłata kuponu od obligacji Multimediów, zaś w sobotę rozpoczął się nowy okres odsetkowy, dla którego emitent nie przekazał tabeli z wartością narosłych odsetek na każdy kolejny dzień.

Informujemy, ze obrót obligacjami MMP0520 decyzją przewodniczącego sesji został zawieszony na dzisiejszej sesji, z powodu nieprzekazania informacji o odsetkach na dzień rozliczenia – poinformowano w komunikacie operacyjnym giełdy przed rozpoczęciem poniedziałkowej sesji.

Identyczne komunikaty GPW publikowała w czwartek i piątek, gdy papiery MMP0520 także były zawieszone.

Obrót obligacjami Multimediów zostanie wznowiony dopiero po przekazaniu przez spółkę aktualnej tabeli odsetkowej. W ostatniej transakcji, z 7 listopada, papiery wyceniano na 100,3 proc. nominału.

Obligacje MMP0520 warte były początkowo 1,04 mld zł, lecz ich warunki przewidują okresową amortyzację. Pierwszą ratę w wysokości 25 proc. nominału operator kablówki wypłacił w maju tego roku. Kolejne, także po 25 proc. nominału, płatne będą w 12-miesięcznych odstępach.

Spółka ma opcję call na całość emisji, co mogłoby się okazać użyteczne w razie sfinalizowania przejęcia Multimediów przez UPC. Na razie do transakcji pewne zastrzeżenia ma UOKiK.

Więcej wiadomości o Multimedia Polska S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje