czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

OT Logistics przedterminowo wykupiło część obligacji

msd | 11 września 2018
Spółka spłaciła przed czasem 3,6 mln zł z wygasającej 28 września emisji o wartości 21,5 mln zł, którą w całości objął fundusz Open Finance Obligacji Korporacyjnych Europy Środkowej i Wschodniej FIZ AN.

Wcześniejsza spłata może być elementem negocjacji z wierzycielami. Fundusz wyraził bowiem wcześniej warunkową zgodę na przesunięcie terminu wykupu do 18 listopada przyszłego roku. 

W ostatnich dniach OT Logistics przesunęło też termin spłaty kredytu inwestycyjnego z 31 sierpnia do 14 września. Spółka oczekuje, że dodatkowe kilka dni pozwoli jej na przedstawienie bliższych informacji na temat trwających negocjacji w sprawie refinansowania zadłużenia, w tym wygasających w listopadzie obligacji na 100 mln zł.

We wtorek (dziś) wznowione zostanie NWZ OT Logistics. Przed przerwą w obradach akcjonariusze uchwalili dokapitalizowanie spółki, po przerwie mają natomiast głosować nad uchwałą w sprawie ustanowienia zabezpieczeń dla nowego finansowania. 

W maju tego roku OT Logistics informowało o negocjacjach w sprawie refinansowania zadłużenia, w co zaangażowane ma być konsorcjum banków oraz międzynarodowa instytucja finansowa. Spółka informowała wówczas o zamiarze przeprowadzenia emisji obligacji jeszcze w czerwcu tego roku.

Notowane na Catalyst obligacje OTS1118 wyceniane były w ostatniej transakcji (z 5 września) na 90,49 proc. nominału. Aktualnie papiery kwotowane są na 89,0/90,1 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje