środa, 19 września 2018

Newsroom

OT Logistics przedterminowo wykupiło część obligacji

msd | 11 września 2018
Spółka spłaciła przed czasem 3,6 mln zł z wygasającej 28 września emisji o wartości 21,5 mln zł, którą w całości objął fundusz Open Finance Obligacji Korporacyjnych Europy Środkowej i Wschodniej FIZ AN.

Wcześniejsza spłata może być elementem negocjacji z wierzycielami. Fundusz wyraził bowiem wcześniej warunkową zgodę na przesunięcie terminu wykupu do 18 listopada przyszłego roku. 

W ostatnich dniach OT Logistics przesunęło też termin spłaty kredytu inwestycyjnego z 31 sierpnia do 14 września. Spółka oczekuje, że dodatkowe kilka dni pozwoli jej na przedstawienie bliższych informacji na temat trwających negocjacji w sprawie refinansowania zadłużenia, w tym wygasających w listopadzie obligacji na 100 mln zł.

We wtorek (dziś) wznowione zostanie NWZ OT Logistics. Przed przerwą w obradach akcjonariusze uchwalili dokapitalizowanie spółki, po przerwie mają natomiast głosować nad uchwałą w sprawie ustanowienia zabezpieczeń dla nowego finansowania. 

W maju tego roku OT Logistics informowało o negocjacjach w sprawie refinansowania zadłużenia, w co zaangażowane ma być konsorcjum banków oraz międzynarodowa instytucja finansowa. Spółka informowała wówczas o zamiarze przeprowadzenia emisji obligacji jeszcze w czerwcu tego roku.

Notowane na Catalyst obligacje OTS1118 wyceniane były w ostatniej transakcji (z 5 września) na 90,49 proc. nominału. Aktualnie papiery kwotowane są na 89,0/90,1 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o OT Logistics S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Dalszy spadek zasobów gotówkowych w Vivid Games

  19 września 2018
  W I półroczu saldo gotówki na rachunkach producenta gier spadło o 4,6 mln zł do 3,6 mln zł na koniec czerwca. Po raz pierwszy od ponad roku nie wystarczało to na pokrycie całości krótkoterminowych zobowiązań.
  czytaj więcej
 • Niekorzystny dla MCI zwrot w sprawie JTT Computer

  19 września 2018
  Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił zaskarżony wyrok i zasądził MCI 2,2 mln zł wraz z odsetkami od skarbu państwa. Problem w tym, że spółka już kilka lat temu otrzymała z tego tyłu 46,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Spadek obrotów obligacjami firm

  10 września 2018
  Wartość sesyjnych obrotów korporacyjnym długiem spadła w sierpniu o 32,5 proc. m/m i 19,9 proc. r/r do 95,3 mln zł. Wciąż ponad połowę handlu stanowiły obligacje pochodzące z publicznych ofert prospektowych, kierowany głównie do inwestorów indywidualnych.
  czytaj więcej
 • Dług finansowy Kruka przekroczył 2 mld zł

  10 września 2018
  Windykator ma duży apetyt na nowe inwestycje. Tak duży, że rozważa pozyskanie inwestora finansowego, który pomógłby sfinansować podbój południowej Europy.
  czytaj więcej

Emisje