niedziela, 22 lipca 2018

Newsroom

PCC Exol złożył do KNF prospekt dla programu publicznych emisji obligacji

msd | 02 lipca 2018
Wniosek o zatwierdzenie prospektu został złożony jeszcze 19 czerwca, ale o toczącym się postępowaniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dopiero dziś, 2 lipca.

Spółka poproszona o komentarz nie zdradza szczegółów, w tym wartości samego programu emisji.

Na razie, do 20 lipca, PCC Exol ma jeszcze ważny poprzedni prospekt, dla programu wartego 200 mln zł, w ramach którego przeprowadzono tylko jedną ofertę publiczną. Spółka pozyskała z niej 25 mln zł, aczkolwiek na rynku pierwotnym istotną część emisji (co najmniej 11 mln zł) objął pełniący rolę oferującego DM BDM, który później odsprzedawał papiery w ofertach kaskadowych. 

W ostatniej emisji, zamkniętej w listopadzie ubiegłego roku (oferty kaskadowe przeprowadzono w styczniu i lutym br.), PCC Exol oferował stałe 5,5 proc. rocznie za 4,5-letnie papiery. 

Dla chemicznej spółki będzie to trzeci program publicznych emisji obligacji. Zatwierdzenie dwóch poprzednich prospektów trwało relatywnie krótko – trzy tygodnie w 2016 r. oraz miesiąc w 2017 r.

Uplasowane w ubiegłym roku papiery PCX0522 wyceniane są na Catalyst na 100,33 proc. nominału, co oznacza 5,36 proc. rentowności brutto. Dwie starsze serie, jeszcze z pierwszego programu emisji, których terminy spłaty przypadają w czerwcu i wrześniu 2020 r. notowane są odpowiednio przy 5,05 oraz 5,17 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

 • PCC Exol powrócił do wyższego zadłużenia

  21 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa wydała dwie trzecie posiadanej gotówki przy jednoczesnym wzroście wykorzystania kredytów. Tymczasem w maju PCC Exol wypłacił 15,5 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • PCC Exol chce wypłacić 15,5 mln zł dywidendy

  16 kwietnia 2018
  Formalnie przedstawiona kwota na razie jest propozycją zarządu, do zatwierdzenia jeszcze przez radę nadzorczą oraz akcjonariuszy. W praktyce nie należy oczekiwać, żeby na którymkolwiek z etapów doszło do zmian.
  czytaj więcej
 • Rekordowe obroty publicznymi emisjami w marcu

  03 kwietnia 2018
  Wartość transakcji obligacjami oferowanymi w publicznych emisjach przeprowadzonych na podstawie prospektów emisyjnych i adresowanych do inwestorów indywidualnych wyniosła w marcu 90,9 mln zł – wynika z naszych obliczeń.
  czytaj więcej
 • PCC Exol zwiększył zasoby gotówki

  21 marca 2018
  Wprawdzie zobowiązania odsetkowe chemicznej grupy nie zmieniły się w sposób istotny, ale za sprawą posiadanych środków pieniężnych spadł dług netto oraz poprawie uległa płynność natychmiastowa. Wyniki PCC Exol trapi jednak spadek rentowności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje