czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

PCC Exol złożył do KNF prospekt dla programu publicznych emisji obligacji

msd | 02 lipca 2018
Wniosek o zatwierdzenie prospektu został złożony jeszcze 19 czerwca, ale o toczącym się postępowaniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała dopiero dziś, 2 lipca.

Spółka poproszona o komentarz nie zdradza szczegółów, w tym wartości samego programu emisji.

Na razie, do 20 lipca, PCC Exol ma jeszcze ważny poprzedni prospekt, dla programu wartego 200 mln zł, w ramach którego przeprowadzono tylko jedną ofertę publiczną. Spółka pozyskała z niej 25 mln zł, aczkolwiek na rynku pierwotnym istotną część emisji (co najmniej 11 mln zł) objął pełniący rolę oferującego DM BDM, który później odsprzedawał papiery w ofertach kaskadowych. 

W ostatniej emisji, zamkniętej w listopadzie ubiegłego roku (oferty kaskadowe przeprowadzono w styczniu i lutym br.), PCC Exol oferował stałe 5,5 proc. rocznie za 4,5-letnie papiery. 

Dla chemicznej spółki będzie to trzeci program publicznych emisji obligacji. Zatwierdzenie dwóch poprzednich prospektów trwało relatywnie krótko – trzy tygodnie w 2016 r. oraz miesiąc w 2017 r.

Uplasowane w ubiegłym roku papiery PCX0522 wyceniane są na Catalyst na 100,33 proc. nominału, co oznacza 5,36 proc. rentowności brutto. Dwie starsze serie, jeszcze z pierwszego programu emisji, których terminy spłaty przypadają w czerwcu i wrześniu 2020 r. notowane są odpowiednio przy 5,05 oraz 5,17 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje