czwartek, 26 kwietnia 2018

Newsroom

PCC Rokita przeprowadzi publiczną emisję obligacji

msd | 13 lipca 2017
Tym razem chemiczna spółka zaoferuje papiery dłużne z 5,5-letnim okresem spłaty. Kupon zaś pozostanie na dotychczasowym poziomie i wyniesie 5 proc. w skali roku.

Publiczna oferta obligacji serii EB, podobnie jak majowo-czerwcowa emisja, warta będzie 25 mln zł. Tym razem zabraknąć może jednak preferencyjnego przydziału dla właścicieli starszych serii, bo w najbliższym czasie nie wygasa żaden dług Rokity.

W nowej ofercie spóła wydłużyła okres spłaty o pół roku, do czego zachęcić ją mógł popyt w niedawnej emisji, podczas której wartość złożonych zapisów sięgnęła 42 mln zł, w tym 13,7 mln zł pochodziło od inwestorów uprawnionych do złożenia zapisu na preferencyjnych warunkach (ta część popytu nie była redukowana). Mimo wszystko, spółka nie zdecydowała się na powrót do obligacji sześcio- lub siedmioletnich, które plasowała w ubiegłym roku.

Harmonogram oferty nie został jeszcze upubliczniony. Poprzednim razem od komunikatu z zapowiedzią emisji do uruchomienia zapisów minęło siedem dni. Bazując na dotychczasowych emisjach Rokity można przyjąć, że zapisy przyjmowane będą od 100 zł.

Papiery serii EB plasowane będą w ramach programu publicznych emisji o wartości 300 mln zł, dla którego prospekt będzie ważny do połowy maja 2018 r. Dotychczas w ramach obecnego programu Rokita uplasował serię EA na 25 mln zł.

W obrocie na Catalyst znajduje się osiem serii obligacji Rokity z terminami spłaty od kwietnia 2019 r. do listopada 2023 r. Rentowności długu spółki mieszczą się między 4,21 a 4,92 proc. brutto. Serie PCR0622 i PCR0823 z najbliższymi  terminami spłaty względem zapadalności oferowanych obligacji serii EB (grudzień 2022 r./styczeń 2023 r.) wyceniane są odpowiednio z 4,74 i 4,85 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje