poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

PCC Rokita wraca do pięcioletnich obligacji

ems | 18 maja 2017
Chemiczna spółka zamierza przeprowadzić publiczną emisję obligacji wartych 25 mln zł, oprocentowanych na 5 proc. i zapadających po pięciu latach.

Terminy przeprowadzenia zapisów nie zostały upublicznione. Gdy poprzednim razem – w kwietniu ub.r. – Rokita rozpoczynał IV program publicznych emisji obligacji, wiadomość o zamiarze przeprowadzenia oferty także opublikował w czwartek, a w poniedziałek podał harmonogram zapisów (ich przyjmowanie rozpoczęto w środę). Można zakładać, że teraz harmonogram dalszych działań będzie zbliżony. Ciekawym zbiegiem okoliczności, publiczna emisja obligacji Rokity ma wielką szansę ponownie zbiec się w czasie z emisją publiczną Bestu.

Tradycyjnie oferującym obligacje będzie Dom Maklerski BDM, który odpowiada za wszystkie przeprowadzone dotychczas publiczne emisje obligacje Rokity (było ich dotąd 12). Ponieważ 28 maja zapadają obligacje serii AD, także warte 25 mln zł, można założyć, że wzorem wcześniejszych emisji refinansujących, przynajmniej część nowej emisji zostanie w pierwszej kolejności przydzielona inwestorom, którzy obejmowali serię AD cztery lata temu.

Latem i jesienią ub.r. PCC Rokita przeprowadził dwie emisje publiczne o siedmioletnim terminie wykupu. O ile pierwsza z nich zakończyła się powodzeniem i niespodziewanie niską redukcją zapisów, o tyle późniejsza była pierwszą z emisji Rokity, której nie uplasowano w całości, a przyczyną mogła być zbieżność terminu emisji z turbulencjami na rynku obligacji skarbowych, których rentowność silnie rosła w tamtym okresie. Mimo że okoliczności są obecnie korzystniejsze, spółka zdecydowała się na skrócenie okresu do wykupu do pięciu lat.

Obecnie na Catalyst notowanych jest siedem serii obligacji Rokity o terminie zapadalności od dwóch do sześciu lat. Mimo sporej rozpiętości co do okresu zapadalności ich rentowność jest porównywalna – papiery dwuletnie dają 4,6 proc. rentowności brutto, a sześcioletnie 5 proc.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

 • Wysokie zyski grupy PCC Rokita

  17 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa zwiększyła zysk netto o 89,7 proc. do 70,7 mln zł. Działalność operacyjna i inwestycyjna pochłonęły jednak łącznie 69,7 mln zł gotówki, stąd jej saldo spadło do 31,5 mln zł na koniec marca. Tymczasem 8 maja PCC Rokita wypłacił 165 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja obligacji PCC Rokita trafiła na Catalyst

  10 maja 2018
  Chemiczna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu ostatnią ofertę publiczną, którą uplasowano przy dobrze znanym z wcześniejszych emisji 5-proc. kuponie, ale przy dłuższym okresie spłaty.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita zredukował zapisy o 28,3 proc.

  24 kwietnia 2018
  W wartej 20 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki złożono 455 zapisów na łączną kwotę 27,91 mln zł. Średnia wartość zapisu wyniosła zatem 61,3 tys. zł i była nieco niższa niż w poprzednich ofertach.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita złożył prospekt do KNF

  23 kwietnia 2018
  Chodzi o dokument dotyczący publicznych emisji obligacji – dowiedzieliśmy się w spółce. Wartość programu na razie nie jest ujawniana.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje