poniedziałek, 21 września 2020

Newsroom

PKN Orlen i PGNiG podpisały list intencyjny ws. wspólnej inwestycji

msd | 03 września 2020
Spółki przeanalizują możliwość realizacji wspólnej budowy bloku gazowego CCGT o mocy około 750 MW do końca 2024 r. w Ostrołęce.

W podpisanym przez PKN Orlen i PGNiG liście intencyjnym spółki zobowiązały się do podjęcia rozmów i analiz możliwości wspólnej budowy elektrowni gazowej i rozwoju biogazowni.

„Zakres projektów obejmuje budowę bloku gazowego CCGT w Ostrołęce o mocy ok. 750 MW netto do końca 2024 roku oraz prace analityczne oraz rozwojowe dotyczące produkcji biogazu z docelowym stworzeniem bazy technologicznej, naukowej, prawnej i ekonomicznej do stworzenia sieci biogazowni o mocy około 2,0-2,2 MW każda do końca 2025 roku.” – poinformował PKN Orlen.

Jak podano, spółki dołożą starań, aby wypracować projekty umów określających zasady współpracy do 30 października 2020 r.

W I połowie roku PKN Orlen przejął Energę, która miała współfinansować budowę nowego węglowego bloku elektrowni w Ostrołęce. Po przejęciu realizację projektu zawieszono, a Orlen ogłosił, że jest gotów kontynuować rozbudowę elektrowni, jeśli nowy blok będzie w technologii gazowej.

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Orlenu o łącznej wartości 1 mld zł, z czego jedna wygasa w 2021 r., a pięć pozostałych w 2022 r. Rentowności papierów płockiej spółki wynoszą w okolicach 0,7-1,0 proc. brutto. 

Więcej wiadomości o PKN Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje