środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Polnord wypuści nowe obligacje

msd | 06 marca 2018
W emisji dedykowanej funduszowi Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN deweloper przydzieli papiery dłużne o wartości nominalnej 36,75 mln zł.

Wartość oferty oraz wskazanie inwestora sugerują, że warunki emisji zostały dopięte a przydział papierów jest kwestią najbliższych dni. Nie wykluczone, że dojdzie do niego w środę (7 marca), na co wskazuje termin spłaty określony 7 marca 2021 r.

Polnord nie informuje o wysokości oprocentowania, za wyjątkiem tego, że będzie ono ustalane w oparciu o WIBOR 3M i marżę.

W ostatniej emisji, zamkniętej we wrześniu ubiegłego roku, Polnord oferował 4,35 pkt proc. marży za trzyletnie papiery zabezpieczone hipoteczne. W przypadku obligacji niezabezpieczonych, także trzyletnich, ale uplasowanych kilka miesięcy wcześniej, marża wynosi zaś 4,5 pkt proc.

Emisja dedykowana dla funduszu Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN zabezpieczona zostanie oświadczeniem o poddaniu się egzekucji.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków finansowych na finansowanie nowych inwestycji spółki oraz refinansowanie istniejącego zadłużenia spółki – poinformowano w komunikacie.

W styczniu i lutym Polnord spłacił w terminie obligacje warte odpowiednio 10,5 oraz 26,89 mln zł. Kolejny wykup, tym razem na 50 mln zł, czeka spółkę 30 czerwca. Będą to akurat obligacje pochodzące w jedynej publicznej oferty Polnordu.

Dwa tygodnie temu Polnord informował o przeglądzie opcji strategicznych, w ramach czego spółka może poszukać inwestora.

Na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji Polnordu z termiami spłaty od czerwca tego roku do września 2020 r. Najdłuższe z nich wyceniano w poniedziałek z 5,35 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje