wtorek, 24 kwietnia 2018

Newsroom

Prezes Eurocentu zrezygnował

msd | 16 czerwca 2017
Rezygnacja Grzegorza Kolawy motywowana jest złym stanem zdrowia, wynika ze złożonego oświadczenia.

Dotychczasowy prezes firmy pożyczkowej wciąż pozostaje jej głównym akcjonariuszem z ponad 67-proc. udziałem w kapitale Eurocentu (79,6 proc. głosów na WZA).

Dzień wcześniej rezygnację złożył także Piotr Bobeł, członek rady nadzorczej spółki.

W ubiegłym tygodniu Eurocent nie wykupił wartych 1,8 mln zł obligacji serii E. Z naszych informacji wynika, że spółka dąży do częściowego rolowania, a także spłaty ratalnej. Do rozmów z obligatariuszami – co nietypowe – firma zatrudniła kancelarię prawną. Kancelaria poinformowała przynajmniej jednego z obligatariuszy, do którego dotarliśmy, iż powierzono jej „przygotowanie koncepcji procesu restrukturyzacji”, ale spółka utrzymuje, że chodzi o zwiększenie transparentności negocjacji z obligatariuszami, a nie o restrukturyzację w rozumieniu ustawy o restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria papierów firmy pożyczkowej. Warte 2,3 mln zł obligacje z terminem spłaty we wrześniu 2018 r. wyceniane były w środę na 50 proc. nominału, dając nadzieję na prawie 73 proc. rentowności brutto. Aktualnie rynek kwotuje dług Eurocentu na 47,8/78,9 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje