sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

Rekordowa emisja Ghelamco Invest debiutuje na GPW

msd | 29 września 2023
Wchodząca w skład deweloperskiej grupy spółka celowa wprowadziła do giełdowego obrotu zielone obligacje o wartości 340 mln zł.

Tak jak w kilkunastu wcześniejszych emisjach, nowe papiery Ghelamco oprocentowane są na WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży. Przy czym tym razem ich cenę emisyjną ustalono na 98,5 proc. nominału, a okres spłaty określono na trzy i pół roku (w trzech wcześniejszych tegorocznych ofertach spółka proponowała około trzyletni dług).

Jak zawsze, obligacje zabezpieczono poręczeniem cypryjskiej spółki Granbero Holdings, która konsoliduje polskie projekty grupy Ghelamco.

Podczas wrześniowej oferty warte 340 mln zł papiery trafiły do 54 inwestorów. Rozliczeniu emisji towarzyszył też odkup starszego długu o wartości 204 mln zł i terminach spłaty przypadających na drugą połowę przyszłego roku.

Niedługo po zamknięciu wrześniowej emisji spółka zapowiedziała też nową ofertę do 65 mln zł, dopuszczając tym razem, że udział w niej weźmie także wąska grupa wybranych inwestorów indywidualnych.

Po ewentualnym uplasowaniu nowych papierów o wartości 65 mln zł Ghelamco wykorzysta 645 mln zł z bezprospektowego programu emisji do 150 mln euro. W ostatnich dniach przed spółką otworzyła się też jednak możliwość powrotu na rynek z szeroko dostępnymi ofertami dla inwestorów indywidualnych. KNF zatwierdziła jej bowiem prospekt dla programu o wartości 250 mln zł.

W większości transakcji zawartych w piątek do godz. 16:15 debiutujące papiery GHE0327 wyceniane były na około 99 proc. nominału. Łączne obroty sięgnęły przy tym niecałych 430 tys. zł.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst