poniedziałek, 06 kwietnia 2020

Newsroom

Robinson Europe zapowiada znaczny wzrost EBITDA

msd | 17 grudnia 2015
W rozpoczętym 1 listopada roku obrachunkowym 2015/2016 spółka zamierza wypracować 1,35 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację.

Poprzedni rok obrotowy zakończono z 0,95 mln zł skonsolidowanego EBITDA, co znaczy, że dystrybutor sprzętu wędkarskiego i sportowego prognozuje przeszło 42-proc. wzrost. Pod warunkiem, że przedstawione plany dotyczą wyników skonsolidowanych, czego spółka nie precyzuje.

W dalszej perspektywie Robinson chce przyśpieszyć rozwój, bo na rok obrotowy 2016/2017 zapowiada 2,25 mln zł EBITDA (wzrost o 66,7 proc. r/r), co jest o tyle istotne, że w końcówce tego okresu spółkę czeka wykup obligacji na 1,03 mln zł.

Przedstawiona przez spółkę prognoza zakłada utrzymanie rentowności sprzedaży na stabilnym poziomie oraz brak anomalii pogodowych, które wpływają na sprzedaż m.in. sprzętu wędkarskiego.

W wypełnieniu prognoz ma spółce pomóc zamknięta niedawno emisja akcji, która przyniosła jej 2,45 mln zł wpływów brutto. Subskrypcję zakończono ostatniego dnia poprzedniego roku obrotowego, stąd wpływy te nie były widoczne w sprawozdaniu.

Notowanymi na Catalyst obligacjami RBS1017 po raz ostatni handlowano blisko miesiąc temu po 95,85 proc. Obecnie można je kupić za 95,9 proc., co dawałoby 11,1 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Robinson Europe S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Ograniczone ryzyko też jest coraz droższe

  03 kwietnia 2020
  Nawet dwucyfrową rentowność można uzyskać kupując dziś obligacje, które miesiąc temu w ogóle nie były na sprzedaż lub dawały zysk niewiele wyższy od lokaty bankowej.
  czytaj więcej
 • GNB: depozyty utrzymują się na bardzo stabilnym poziomie

  03 kwietnia 2020
  Getin Noble Bank zakończył ubiegły rok z 591,6 mln zł skonsolidowanej straty netto. Aktualnie notuje spowolnienie działalności biznesowej, ale mniejsze niż oczekiwano. Po krótkim epizodzie związanym ze zwiększonymi wypłatami gotówki z bankomatów GNB nie dostrzega niepokojących sygnałów w zakresie płynności. Aktualna luka kapitałowa banku sięga około 1,2 mld zł.
  czytaj więcej
 • Unibep bez długu netto na koniec 2019 r.

  03 kwietnia 2020
  Na koniec grudnia grupa wykazała 178,4 mln zł środków pieniężnych, trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Środki pokrywały z dużą górką sumę zobowiązań finansowych.
  czytaj więcej
 • PGF ze stratą i niższą płynnością

  03 kwietnia 2020
  Polska Grupa Farmaceutyczna zakończyła 2019 r. z 13,4 mln zł skonsolidowanej straty netto. Konieczność spłaty obligacji na 100 mln zł w listopadzie dodatkowo obciążyła wskaźniki płynności grupy. O pandemii koronawirusa i jej wpływie na sytuację finansową PGF mówi znacznie mniej, niż można by tego oczekiwać od dystrybutora wyrobów farmaceutycznych.
  czytaj więcej

Emisje