poniedziałek, 26 lipca 2021

Newsroom

Robyg chce zainwestować w bank ziemi ponad 600 mln zł w 2021 r.

msd | 24 maja 2021
Deweloper kupił grunty za 340 mln zł w I kwartale. Do końca roku chce wydać jeszcze niemal drugie tyle na dalsze uzupełnienie banku ziemi.

Po zatrzymaniu zeszłorocznego zysku i otrzymaniu dodatkowych 100 mln zł finansowania od głównego akcjonariusza, Robyg pracuje nad emisją obligacji o wartości 150 mln zł. Wszystko to – o czym zapewnia deweloper – zapewnić ma skokowy wzrost biznesu. 

- Bardzo intensywnie poszukujemy gruntów – mamy zabezpieczone znaczące środki i rozbudowujemy nasz program finansowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko podejmować decyzje, inwestować w duże projekty, a także zapewnić sprzedającemu sprawną płatność za transakcję. (…) Prowadzimy bardzo wiele rozmów i jestem przekonany, że istotnie powiększymy nasz bank ziemi w tym roku. Na takie inwestycje i potencjalne akwizycje do końca 2021 roku chcemy przeznaczyć ponad 600 mln zł. Jesteśmy zdeterminowani, by skokowo zwiększać skalę naszej działalności, a ten rok będzie dla Robyg bardzo ważny pod tym względem – powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes Robyga, cytowany w komunikacie.

Według wiceprezes dewelopera, spółka może być zainteresowana także innymi transakcjami, które zwiększą jej bank ziemi, jak na przykład zakup całych podmiotów, wydzielonych części przedsiębiorstw, czy terenów poprzemysłowych z zamiarem ich rewitalizacji.

W I kwartale Robyg kupił grunty za ponad 340 mln zł w Warszawie i Gdyni, co ma mu zapewnić możliwość budowy projektów mieszkaniowych z około 170 tys. powierzchni użytkowej. W całym 2021 r. deweloper zamierza zaś przeznaczyć na zakup działek ponad 600 mln zł wobec 375 mln zł w 2020 r.

Jak podano w komunikacie, Robyg ma 400 mln zł gotówki. Aczkolwiek nie wskazano na jaki dzień.

Przed tygodniem deweloper zapowiedział emisję obligacji do 150 mln zł, do której miałoby dojść jeszcze w tym kwartale. Stanowiłaby ona część nowego programu emisji o wartości 500 mln zł.

W lipcu Robyg musi spłacić warte 45,3 mln zł papiery ROB0721, które są aktualnie kwotowane przez sprzedającego na 100,2 proc. nominału.

Na Catalyst znajdują się cztery serie obligacji Robyga, lecz do transakcji nimi dochodzi bardzo rzadko lub wcale.

Więcej wiadomości o Robyg S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje