wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

Ronson spłaca obligacje przed terminem

msd | 21 października 2016
Deweloper wyda 5,84 mln zł na częściowy przedterminowy wykup notowanych na Catalyst obligacji serii F. Inwestorzy otrzymają dodatkową premię.

Chodzi o warte 28 mln zł papiery RON0518, które zabezpieczone są hipoteką. Przedterminowy wykup może więc wiązać się z chęcią częściowego zwolnienia zabezpieczenia, tym bardziej, że nie są obligacje ani pierwsze w kolejce do wykupu, ani droższe od pozostałych emisji. 

Na koniec czerwca przynajmniej 64 proc. emisji znajdowało się w portfelach funduszy.

Wcześniejszy wykup zostanie zrealizowany 21 listopada. Właściciele papierów, oprócz kapitału i należnych odsetek, otrzymają także dodatkową premię w wysokości 0,75 proc. przedterminowo spłacanego kapitału. 

Papiery RON0518 wyceniane są na 100 proc. nominału. 

W obrocie znajduje się także 10 innych serii obligacji Ronsona, w tym jedna emisja publiczna, która zadebiutowała na Catalyst w czwartek. Są to jedyne stałokuponowe papiery dewelopera (5,25 proc. na cztery lata), które na razie wyceniono na 100 proc. nominału. Wprawdzie płynność pozostałych serii jest ograniczona, ale w kilku przypadkach można liczyć na porównywalną rentowność przy krótszych okresach spłaty.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje