niedziela, 18 listopada 2018

Newsroom

Ronson wypłaci 9,8 mln zł dywidendy

msd | 14 września 2018
Akcjonariusze deweloperskiej spółki zatwierdzili wypłatę dywidendy. Zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki do Polski.

Pieniądze trafią do akcjonariuszy 4 października. 

– Sytuacja finansowa Ronson Development jest stabilna, dlatego chcemy kontynuować praktykę dzielenia się wypracowanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development, cytowany w komunikacie.

Wypłatę 9,8 mln zł dywidendy zarząd spółki rekomendował dwa miesiące temu, wtedy też zaktualizowano politykę dywidendową, która teraz zakłada, że do akcjonariuszy trafiać będzie co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto, ale nie mniej niż 9,8 mln zł.

Podczas piątkowego NWZ akcjonariusze Ronsona zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki z Holandii do Polski. 

– Przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok dla Ronsona. Cała nasza działalność operacyjna od samego początku koncentruje się na rynku polskim – to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, a akcje naszej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sfinalizowanie procesu migracji pozwoli zmniejszyć biurokrację i ograniczyć koszty administracyjne – wskazał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development, także cytowany w komunikacie.

W poprzednich miesiącach deweloper podawał, że przeniesienie siedziby do Polski pozwoli obniżyć roczne koszty o około 200 tys. euro.

Na Catalyst notowanych jest 11 serii obligacji Ronsona z terminami spłaty od grudnia tego roku (15 mln zł) do maja 2022 r. Wyceny długu dewelopera w większości znajdują się powyżej nominału przy stosunkowo niskiej płynności.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • PCC Exol nieco poprawił wyniki

  16 listopada 2018
  Od początku zysk netto chemicznej grupy rośnie 8,2 proc. r/r do 16,4 mln zł. Gorzej wypadają jednak przepływy operacyjne, a krótkoterminowe zobowiązania wciąż pozostają na podwyższonym poziomie.
  czytaj więcej
 • Best znacznie obniżył zlewarowanie

  16 listopada 2018
  Windykacyjna grupa przeszło podwoiła poziom gotówki w III kwartale, co pozwoliło obniżyć dług netto i zażegnać ryzyko naruszenia kowenantu obligacji BST0820. Wyraźnie spadło też zadłużenie względem kapitałów, choć po części to efekt księgowego zabiegu.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Archicomu

  14 września 2018
  Ujemne przepływy operacyjne, wydatki inwestycyjne, zapłacone odsetki, czy wreszcie wypłata dywidendy – to wszystko czynniki, które przyczyniły się do wzrostu zadłużenia i spadku zasobów gotówkowych dewelopera w II kwartale. Jego sytuacja finansowa wciąż pozostała jednak stabilna.
  czytaj więcej
 • Dekpol kupił wytwórnię prefabrykatów betonowych

  14 września 2018
  Wartość netto transakcji to około 6 proc. kapitałów własnych dewelopersko-budowlanej spółki z końca 2017 roku. Chodzi więc o kwotę około 11,7 mln zł netto.
  czytaj więcej

Emisje