czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Ronson wypłaci 9,8 mln zł dywidendy

msd | 14 września 2018
Akcjonariusze deweloperskiej spółki zatwierdzili wypłatę dywidendy. Zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki do Polski.

Pieniądze trafią do akcjonariuszy 4 października. 

– Sytuacja finansowa Ronson Development jest stabilna, dlatego chcemy kontynuować praktykę dzielenia się wypracowanymi zyskami z naszymi akcjonariuszami – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development, cytowany w komunikacie.

Wypłatę 9,8 mln zł dywidendy zarząd spółki rekomendował dwa miesiące temu, wtedy też zaktualizowano politykę dywidendową, która teraz zakłada, że do akcjonariuszy trafiać będzie co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku netto, ale nie mniej niż 9,8 mln zł.

Podczas piątkowego NWZ akcjonariusze Ronsona zdecydowali też o przeniesieniu siedziby spółki z Holandii do Polski. 

– Przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok dla Ronsona. Cała nasza działalność operacyjna od samego początku koncentruje się na rynku polskim – to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, a akcje naszej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sfinalizowanie procesu migracji pozwoli zmniejszyć biurokrację i ograniczyć koszty administracyjne – wskazał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development, także cytowany w komunikacie.

W poprzednich miesiącach deweloper podawał, że przeniesienie siedziby do Polski pozwoli obniżyć roczne koszty o około 200 tys. euro.

Na Catalyst notowanych jest 11 serii obligacji Ronsona z terminami spłaty od grudnia tego roku (15 mln zł) do maja 2022 r. Wyceny długu dewelopera w większości znajdują się powyżej nominału przy stosunkowo niskiej płynności.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje