sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Ronson wypuścił obligacje na 50 mln zł

msd | 08 maja 2018
W ramach prywatnej oferty deweloper uplasował czteroletnie niezabezpieczone papiery dłużne, za które zapłaci WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.

Pozyskane środki trafią na finansowanie podstawowej działalności, w szczególności zakup nowych gruntów.

Emisję uplasowano na dwa tygodnie przed wykupem wartych 22,16 mln zł papierów serii F.

– Z sukcesem przeprowadziliśmy kolejną prywatną emisję obligacji. Duże zainteresowanie inwestorów odbieramy jako wyraz ich zaufania i uznania dla silnego bilansu naszej spółki, konsekwentnie realizowanej strategii i przewidywalnych wyników finansowych – powiedział Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development, cytowany w komunikacie prasowym.

Ustalona na 3,5 pkt proc. marża dla nowych papierów jest nieco wyższa niż w poprzedniej emisji, aczkolwiek przeprowadzonej prawie rok temu. W czerwcu 2017 r. Ronson uplasował bowiem warte 20 mln zł czteroletnie niezabezpieczone obligacje przy 3,4 pkt proc. marży.

Nowe papiery trafią do obrotu na Catalyst, gdzie notowanych jest obecnie 11 starszych emisji dewelopera z terminami spłaty od maja tego roku do maja 2021 r. Rynek wycenia je w okolicach nominału.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

 • Deweloperzy sprzedali o 14,9 proc. mniej mieszkań w 2018 r.

  10 stycznia 2019
  Notowani na Catalyst deweloperzy sprzedali w ubiegłym roku 23,2 tys. lokali. Większość z nich, mniej lub bardziej, minęła się z własnymi prognozami. Szczególny wpływ miał na to słaby koniec roku, gdy liczba zawartych umów spadała o prawie 31 proc. r/r.
  czytaj więcej
 • Ronson chce skupować własne akcje

  21 grudnia 2018
  Deweloper uznaje swoją rynkową wycenę za „bardzo atrakcyjną”. Chciałby wydać do 2 mln zł na skup akcji własnych – wynika z projektu uchwał na styczniowa NWZ.
  czytaj więcej
 • Ronson ma sporo gotówki, ale i tak planuje emisję obligacji

  07 listopada 2018
  Deweloper zakończył III kwartał z najwyższymi zasobami środków pieniężnych od co najmniej dekady. Wydatków, w tym nadchodzących wykupów, też nie brakuje, więc Ronson myśli o nowej emisji obligacji. Równolegle negocjuje też nowe finansowanie bankowe, które mogłoby być dla spółki polisą na trudniejsze czasy.
  czytaj więcej
 • Słabszy sprzedażowo kwartał w wykonaniu deweloperów z rynku Catalyst – raport DM Navigator

  12 października 2018
  W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. analizowani w raporcie deweloperzy osiągnęli wolumen kontraktacji na poziomie 17 213 lokali w porównaniu z 18 661 w analogicznym okresie 2017 r., co oznacza spadek o blisko 8 proc. Dynamika sprzedaży widocznie spadła, jednakże warto podkreślić, że okresem odniesienia do tegorocznych danych jest rekordowy pod względem zakontraktowanych mieszkań 2017 rok.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje