niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Ruszyły zapisy na obligacje GetBack

Emil Szweda, Obligacje.pl | 24 lipca 2017
Windykator ponownie obniżył wysokość oferowanego oprocentowania. Tym razem proponuje inwestorom 4 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M przez 3,5 roku.

W czerwcu, przy analogicznym okresie do wykupu, było to 4,2 pkt proc. marży, a w kwietniu 4,4 pkt proc. marży przy trzyletnim okresie wykupu.

Zapisy startują od 24 lipca i potrwają do 4 sierpnia, chyba, że wartość złożonych zapisów przekroczy wartość oferty (40 mln zł). W takim wypadku mogą zostać skrócone.

Do tej pory w ramach programu przeprowadziliśmy trzy emisje obligacji, które przyniosły nam 179,3 mln zł. Emisja czwartej serii obligacji jest kolejnym etapem mającym na celu realizację publicznego  programu emisji obligacji, w ramach którego planujemy pozyskać do 300 mln zł na zakup kolejnych portfeli wierzytelności. Każda z tych emisji kończyła się przed planowanym terminem składania zapisów, co w ocenie zarządu GetBack świadczy o dużym zaufaniu inwestorów - powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBack, cytowany w komunikacie prasowym.

Wartość nominalną jednej obligacji ustalono na 100 zł i taka jest też wartość minimalnego zapisu. Inwestorzy mogą je składać w placówkach Alior Banku, Banku Handlowego, Domu Maklerskiego Michael Ström, DM Banku Millennium, DM BOŚ oraz trzech placówkach AFI (pełna lista POK dostępna na stronie emitenta).

Obligacje zostaną przydzielone 8 sierpnia (wcześniej, jeśli termin zapisów zostanie skrócony), a do końca sierpnia powinny pojawić się w obrocie na Catalyst. Czeka tam już 26 serii obligacji GetBacku. Pochodzące z ofert publicznych kierowanych do indywidualnych inwestorów serie GBK0520 i GBK1220 notowane są odpowiednio z 5,64 i 5,86 proc. rentowności brutto.

Naszym zdaniem

Porównanie dotychczas notowanych serii obligacji z warunkami emisji przedstawimy w osobnym raporcie rynkowym. W tym miejscu ograniczymy się do przypomnienia, ze GetBack pozyskał 370 mln zł brutto z lipcowej publicznej emisji akcji, która niemal podwoiła jego kapitał własny i ograniczyła wskaźniki zadłużenia. Dług netto/kapitał własny nie powinien odstawać od poziomów prezentowanych przez Kruka czy Best, które bez trudu plasują pięcioletnie obligacje oprocentowane na 3,15-3,3 pkt proc. GetBack nie jest jednak firmą tak znaną przez inwestorów i wciąż musi płacić pewną premię względem rynkowych rywali. Z biegiem czasu premia ta będzie prawdopodobnie nadal topniała.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje