środa, 18 lipca 2018

Newsroom

Ruszyły zapisy na obligacje GetBack

Emil Szweda, Obligacje.pl | 24 lipca 2017
Windykator ponownie obniżył wysokość oferowanego oprocentowania. Tym razem proponuje inwestorom 4 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M przez 3,5 roku.

W czerwcu, przy analogicznym okresie do wykupu, było to 4,2 pkt proc. marży, a w kwietniu 4,4 pkt proc. marży przy trzyletnim okresie wykupu.

Zapisy startują od 24 lipca i potrwają do 4 sierpnia, chyba, że wartość złożonych zapisów przekroczy wartość oferty (40 mln zł). W takim wypadku mogą zostać skrócone.

Do tej pory w ramach programu przeprowadziliśmy trzy emisje obligacji, które przyniosły nam 179,3 mln zł. Emisja czwartej serii obligacji jest kolejnym etapem mającym na celu realizację publicznego  programu emisji obligacji, w ramach którego planujemy pozyskać do 300 mln zł na zakup kolejnych portfeli wierzytelności. Każda z tych emisji kończyła się przed planowanym terminem składania zapisów, co w ocenie zarządu GetBack świadczy o dużym zaufaniu inwestorów - powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBack, cytowany w komunikacie prasowym.

Wartość nominalną jednej obligacji ustalono na 100 zł i taka jest też wartość minimalnego zapisu. Inwestorzy mogą je składać w placówkach Alior Banku, Banku Handlowego, Domu Maklerskiego Michael Ström, DM Banku Millennium, DM BOŚ oraz trzech placówkach AFI (pełna lista POK dostępna na stronie emitenta).

Obligacje zostaną przydzielone 8 sierpnia (wcześniej, jeśli termin zapisów zostanie skrócony), a do końca sierpnia powinny pojawić się w obrocie na Catalyst. Czeka tam już 26 serii obligacji GetBacku. Pochodzące z ofert publicznych kierowanych do indywidualnych inwestorów serie GBK0520 i GBK1220 notowane są odpowiednio z 5,64 i 5,86 proc. rentowności brutto.

Naszym zdaniem

Porównanie dotychczas notowanych serii obligacji z warunkami emisji przedstawimy w osobnym raporcie rynkowym. W tym miejscu ograniczymy się do przypomnienia, ze GetBack pozyskał 370 mln zł brutto z lipcowej publicznej emisji akcji, która niemal podwoiła jego kapitał własny i ograniczyła wskaźniki zadłużenia. Dług netto/kapitał własny nie powinien odstawać od poziomów prezentowanych przez Kruka czy Best, które bez trudu plasują pięcioletnie obligacje oprocentowane na 3,15-3,3 pkt proc. GetBack nie jest jednak firmą tak znaną przez inwestorów i wciąż musi płacić pewną premię względem rynkowych rywali. Z biegiem czasu premia ta będzie prawdopodobnie nadal topniała.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Obligatariusze GetBacku na celowniku manipulantów

  16 lipca 2018
  Właściciele papierów dłużnych windykatora otrzymują telefony od osób proponujących im „odkupienie” trefnych obligacji. W praktyce chodzi o nakłonienie do kolejnych inwestycji, tym razem za dwu-, trzykrotnie wyższe kwoty.
  czytaj więcej
 • Abris odrzucił propozycję rady wierzycieli GetBacku

  16 lipca 2018
  Większościowy akcjonariusz spółki nie zgodził się na propozycje, które zakładały ograniczenie składu rady nadzorczej oraz jej zdominowanie przez członków wskazanych przez radę wierzycieli.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku z drugim zastępcą

  12 lipca 2018
  Na wniosek kuratora obligatariuszy sędzia-komisarz powołał mBank na drugiego zastępcę członka rady wierzycieli w przyspieszonym postępowaniu układowym windykacyjnej spółki.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje