wtorek, 09 marca 2021

Newsroom

Spółka zależna Wikany przesunęła termin wykupu obligacji

msd | 16 grudnia 2016
Wikana Meritum Sp. z o.o. CORYLUS S.K.A. przesunęła termin spłaty wartych 22 mln zł obligacji serii B z 17 grudnia na 30 czerwca przyszłego roku.

Chodzi uplasowane w październiku 2015 r. papiery, które objął jeden obligatariusz. 

O możliwym przesunięciu terminów wykupu obligacji obejmowanych przez podmioty powiązane z grupą Wikany mówił w październiku Robert Pydzik, prezes Wikany, w wywiadzie udzielonym serwisowi Obligacje.pl.

Przedłużenie okresu spłaty obligacji o pół roku jest dla Wikany doraźnym rozwiązaniem, nie rozstrzyga natomiast w sposób kluczowy kumulacji krótkoterminowych zobowiązań. W tym przypadku ważną rolę odegrać może wysoki udział zobowiązań wobec podmiotów powiązanych.

Na początku miesiąca, po trwającej trzy tygodnie subskrypcji, deweloper odstąpił od prywatnej emisji obligacji wartych do 13,5 mln zł. Decyzję tłumaczono wówczas „zmianą sytuacji na rynku papierów dłużnych”. Spółka proponowała stałe 7 proc. na dwa lata za dług zabezpieczony hipoteką i trzema siódemkami. 

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji dewelopera. Warte 7,6 mln zł papiery wygasają w styczniu. Od debiutu, który miał miejsce prawie rok temu, obligacjami WIK0117 nie handlowano. Emisję tę uplasowano w połowie 2013 r. na rzecz dwóch podmiotów.

Więcej wiadomości o Wikana S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje