niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

Sygnity ponownie wydłuża termin uzgodnień z wierzycielami

msd | 01 marca 2018
Upływający 28 lutego termin na doprowadzenie do uzgodnienie i ewentualnego zawarcia porozumienia z bankami i obligatariuszami przesunięto tym razem na 31 marca.

To kolejne już wydłużenie okresu obowiązywania porozumienia z wierzycielami, wśród których znajdują się ING Bank Śląski, Deutsche Bank Polska, a także obligatariusze posiadający ok. 99 proc. wartych 40 mln zł obligacji serii 1/2014, których termin spłaty upłynął w grudniu ubiegłego roku.

Rozmowy między Sygnity a wierzycielami ciągną się od lipca ubiegłego roku, wtedy też obligatariusze zaczęli wysyłać do spółki żądania wcześniejszego wykupu długu na skutek naruszenia warunków emisji (nie dotrzymano wówczas minimalnego poziomu kapitałów własnych i przekroczono dopuszczalny wskaźnik dług netto/EBITDA).

Obligacje SGN1217 notowane były wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot. Znajdowały lub wciąż znajdują (zależnie od poziomu dokonanych odpisów) się one w portfelach mBanku i funduszy zarządzanych przez Allianz TFI, AXA TFI, Esaliens TFI, GAMMA TFI (d. KBC TFI) oraz Pekao TFI (d. Pioneer Pekao TFI).

Więcej wiadomości o Sygnity S.A.

 • Indeks Default Rate: Firmy nie wykupiły obligacji na rekordowe 194,8 mln zł

  08 stycznia 2018
  Nominał niespłaconych w 2017 r. papierów korporacyjnych na Catalyst, mimo osiągnięcia najwyższego poziomu w historii, wyniósł relatywnie niskie 2,1 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. To wciąż o ponad połowę mniej od długookresowej średniej dla warszawskiego rynku. Wśród małych emisji poprawa przebiega na tyle wolno, że nadal nie wraca co piąta złotówka.
  czytaj więcej
 • Sygnity dostało więcej czasu na negocjacje z wierzycielami

  18 grudnia 2017
  We wtorek nie dojdzie do wykupu ani zrolowania wartych 40 mln zł obligacji, na co wskazuje kolejne wydłużenie terminu na zawarcie porozumienia z bankami i obligatariuszami.
  czytaj więcej
 • Wierzyciele dają Sygnity więcej czasu

  02 listopada 2017
  Obowiązujący do 31 października termin na wynegocjowanie i zawarcie porozumienia z bankami i obligatariuszami został przesunięty do 15 grudnia. Cztery dni później zapadają warte 40 mln zł obligacje.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje