środa, 22 maja 2019

Newsroom

Unibep pozyskał 30 mln zł z emisji obligacji

msd | 07 czerwca 2018
To pierwsza seria papierów dłużnych budowlanej spółki wyemitowanych w ramach uchwalonego w kwietniu programu do 80 mln zł.

Warte 30 mln zł niezabezpieczone obligacje serii E mają trzyletni okres spłaty, a emitentowi przysługiwać będzie opcja wcześniejszego wykupu, najwcześniej po roku od przydziału. Wysokość kuponu nie jest na razie publicznie znana, ale powinno się to zmienić, ponieważ Unibep chce wprowadzić obligacje do obrotu na Catalyst.

Celem emisji, jak podano, jest zwiększenie zdolności finansowych emitenta oraz jego grupy kapitałowej w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych. 

Tymczasem w ostatni piątek Unibep wykupił terminowo warte także 30 mln zł obligacje serii C.

Pomimo negatywnego obecnie sentymentu inwestorów do rynku obligacji korporacyjnych oraz do branży budowlanej, spółce udało się wyemitować nowe obligacje. Jest to efektem przede wszystkim dobrej sytuacji finansowej grupy Unibep, prowadzonych obecnie oraz planowane projektów oraz strategii obranej przez zarząd spółki (…)– powiedział Mateusz Mucha, menadżer w Domu Maklerskim Navigator, odpowiedzialny za dział obligacji korporacyjnych, cytowany w komunikacie prasowym.

Na Catalyst wciąż pozostaje warta 30 mln zł seria D z terminem spłaty w lipcu 2019 r. W ostatniej transakcji, z wtorku, wyceniano ją na 100,5 proc., co dawało 3,62 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Unibep S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje