wtorek, 23 lipca 2024

Newsroom

Unidevelopment pozyskał 11,4 mln zł z publicznej emisji obligacji

msd | 31 maja 2023
Deweloper kontrolowany przez giełdowy Unibep uplasował 34-miesięczne papiery oprocentowane na WIBOR 3M plus 5,25 pkt proc. marży.

Unidevelopment uplasował w całości wartą 11,4 mln zł publiczną ofertę, którą adresował do szerokiego grona inwestorów na podstawie memorandum. Wygasające w kwietniu 2026 r. papiery serii B zostaną zasymilowane z wyemitowaną wcześniej serią A na 23,5 mln zł. Nawiasem mówiąc, po przeprowadzeniu obu emisji deweloperowi zabrakło 0,1 mln zł do pełnego wykorzystania programu o wartości 35 mln zł. Prawdopodobnie spółka liczyła bowiem, że wartość oferty memorandowej uda się ustalić na 11,5 mln zł, ale na przeszkodzie stanęło jej wyraźne umocnienie złotego (limit ofert na podstawie memorandum to w rzeczywistości 2,5 mln euro rocznie).

Obie uplasowane przez Unidevelopment serie obligacji zostaną równorzędnie zabezpieczone hipoteką na wartej 49,8 mln zł warszawskiej działce z budynkiem hotelowym, który w przyszłości spółka zamierza wyburzyć na potrzeby realizacji osiedla mieszkaniowego. 

Pozyskane z najnowszej emisji środki deweloper zobowiązał się przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego.

Wart 34,9 mln zł zasymilowany dług Unidevelopmentu docelowo trafi na Catalyst, gdzie po raz ostatni papiery spółki notowane były na początku 2017 r. 

Więcej wiadomości o Unidevelopment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst