czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

Vantage Development spłaci przed czasem kolejne obligacje

msd | 01 grudnia 2017
Deweloper zamierza przedterminowo wykupić notowane na Catalyst papiery serii N i M warte odpowiednio 10,5 oraz 10 mln zł. Pierwszą z nich plasowano w ramach publicznej oferty memorandowej.

Obligatariusze papierów VTT0919 oraz VTG0120 nie mogą liczyć na premię za skrócenie okresu inwestycji.

Wcześniejsza spłata dwóch następnych emisji, to kolejny etap refinansowania obligacyjnego zadłużenia przez Vantage Development. Spółka od roku regularnie dokonuje przedterminowych wykupów. Obniża w ten sposób koszty finansowania, konsoliduje mniejsze emisje, a także – w niektórych przypadkach – pozbywa się ryzyka postawienia długu w stan wymagalności po planowanym wycofaniu akcji z GPW.

Trzy tygodnie temu deweloper zapowiedział także przedterminowy wykup wartych 15 mln zł papierów serii L (VTD0919). W tym tygodniu zakończył natomiast emisję obligacji na 70 mln zł, w międzyczasie zwiększając wartość oferty o 10 mln zł.

Przy okazji podkreślić warto, że wcześniejsza spłata obligacji pochodzących z emisji publicznej, to dotychczas praktyka w zasadzie niespotykana.

Z czterech notowanych na Catalyst serii obligacji Vantage Development na przedterminowy wykup nie czekają więc tylko warte 65 mln zł papiery VTG0520, którymi od wrześniowego debiutu wciąż nie handlowano. 

Więcej wiadomości o Vantage Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje