wtorek, 24 kwietnia 2018

Newsroom

Victoria Dom zapowiada prywatną emisję obligacji

msd | 16 maja 2017
Zwrócenie się w kierunku oferty prywatnej jest o tyle interesujące, że od marca spółka może plasować dług w ramach emisji publicznych, co zapowiadała uczynić w II kwartale.

Nowa emisja warta będzie do 10 mln zł. Będą to papiery czteroletnie bez zabezpieczenia. Deweloper nie informuje natomiast o wysokości oferowanego kuponu. W styczniowo-lutowej emisji publicznej, prowadzonej jeszcze na podstawie memorandum (prospekt zatwierdzono w marcu), Victoria oferowała WIBOR 3M plus 4,25 pkt proc. na cztery lata.

- Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na finansowanie projektów deweloperskich oraz zakup gruntów pod kolejne inwestycje. Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest cały czas bardzo sprzyjająca – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom, cytowany w komunikacie prasowym.

W komunikacie deweloper nie wspomina natomiast na temat ewentualnych planów wobec oferty publicznej. Nowa emisja prywatna prowadzona będzie przez innego oferującego niż tego, z którym spółka przygotowała prospekt emisyjny dla publicznego programu o wartości 50 mln zł.

Notowane na Catalyst obligacje VID0221 wyceniane są po 100,25 proc., co daje im 5,84 proc. rentowności brutto (4,13 pkt proc. realnej marży).

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje