sobota, 02 marca 2024

Newsroom

Zapisy na obligacje Kredyt Inkaso zredukowane o 72 proc.

msd | 07 lutego 2024
W obliczonej do 20 mln zł ofercie inwestorzy złożyli zapisy na obligacje o łącznej wartości nominalnej 71,05 mln zł, co dla windykacyjnej spółki jest sytuacją wcześniej niespotykaną.

W ubiegłym tygodniu informując o uplasowaniu wartych 20 mln zł obligacji Kredyt Inkaso wskazywało na „znaczną nadsubskrypcję”. I faktycznie, oferta została pokryta ponad 3,5-krotnie, co wymagało od spółki zredukowania zapisów o 71,9 proc. Windykator ma więc powody do zadowolenia, ponieważ dotarcie w to miejsce nie było wcale oczywiste. W trzech zeszłorocznych emisjach też notował on redukcje, ale rzędu 12-39 proc., a jeszcze w 2022 r. miał problemy z pełnym domknięciem ofert adresowanych do inwestorów indywidualnych. 

Uplasowane przez Kredyt Inkaso papiery po raz czwarty z rzędu płacą 5,5 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M przy czteroletnim okresie spłaty i braku zabezpieczenia. 

Mimo sukcesu najnowszej emisji, chwilowo windykator będzie musiał zrobić sobie przerwę od publicznych ofert dla inwestorów indywidualnych, ponieważ za kilka dni wygaśnie mu prospekt emisyjny. Spółka zapowiedziała jednak powrót na rynek detaliczny – już przyjęła nowy program i zobowiązała się do przejścia kolejnego postępowania prospektowego. Niezależnie od tego, może też ona korzystać z dodatkowego bezprospektowego programu, w ramach którego papiery muszą być jednak proponowane do węższego grona odbiorców.

Na Catalyst notowanych jest osiem serii obligacji Kredyt Inkaso. Pochodzące z poprzedniej oferty publicznej papiery KRI1127 notowane są po 101 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

 • Kredyt Inkaso chce emitować w euro

  29 lutego 2024
  W ślad za mocno zwiększonymi inwestycjami wskaźniki zadłużenia windykatora znalazły się najwyżej od dwóch lat, co przekłada się także na rosnące koszty odsetkowe. Kredyt Inkaso myśl jednak nie tylko o cięciu obligacyjnych marż, ale także o osiągnięciu naturalnego zabezpieczenia walutowego poprzez emisję długu w euro.
  czytaj więcej
 • Styczniowa emisja Kredyt Inkaso drożeje na debiucie

  13 lutego 2024
  W pierwszych godzinach giełdowego handlu uplasowane wśród inwestorów indywidualnych obligacje KRI0228 wyceniane są pomiędzy 100,5 a 100,9 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Emisja goni emisję

  09 lutego 2024
  Dziesięć publicznych ofert obligacji przedsiębiorstw w zaledwie sześć tygodni, kilkudziesięcioprocentowe redukcje na porządku dziennym i zapowiedź utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Sytuacja na rynku detalicznych korporatów wygląda nad wyraz sprzyjająco.
  czytaj więcej
 • Kredyt Inkaso uplasowało publiczną emisję o wartości 20 mln zł

  02 lutego 2024
  Windykacyjna spółka warunkowo przydzieliła inwestorom indywidualnym wszystkie proponowane im czteroletnie papiery dłużne z 5,5 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje