piątek, 19 sierpnia 2022

Catalyst

 • Nieco słabszy bilans WB Electronics w przeddzień wojny

  26 maja 2022
  Mimo wzrostu przychodów, producent technologii obronnych zamknął ubiegły rok ze stratą na sprzedaży, a jego zysk operacyjny i netto pochodziły z dotacji. Istotnie pogorszyły się też przepływy operacyjne.
  czytaj więcej
 • Słabsza płynność gotówkowa Enei

  26 maja 2022
  Z powodu narastających rezerw na zakup praw do emisji CO2 znajdujące się w energetycznej grupie środki pieniężne na koniec marca zapewniały jej istotnie niższą niż zwykle płynność natychmiastową.
  czytaj więcej
 • CCC chce ograniczyć wykorzystanie kapitału obrotowego

  26 maja 2022
  Obuwnicza grupa zaczęła II kwartał z obrotami powyżej oczekiwań i w przekonaniu, że ma przed sobą „bardzo dobre” perspektywy. Mimo rosnącej marży brutto na sprzedaży, o perspektywach regularnego osiągania dodatniego wyniku netto mówi jednak niechętnie. Podkreśla natomiast znaczenie prac nad skróceniem rotacji zapasów.
  czytaj więcej
 • Unibep miał wstępnie 15,2 mln zł zysku netto w I kw.

  26 maja 2022
  Ponad 55-proc. wzrost zysku netto w stosunku do ubiegłego roku Unibep tłumaczy przede wszystkim wynikami osiągniętymi w segmencie działalności deweloperskiej.
  czytaj więcej
 • PGE nadal z wysokim pokryciem długu osiąganymi zyskami

  25 maja 2022
  Na koniec marca zadłużenie odsetkowe netto producenta energii i ciepła nadal stanowiło około 0,4x jego zysku EBITDA osiągniętego w ostatnich 12 miesiącach.
  czytaj więcej
 • Echo Investment myśli o emisjach obligacji w euro

  25 maja 2022
  Zaplanowane na ten rok obniżenie zadłużenia oraz częściowe przejście na tańsze finansowanie w euro miałyby obniżyć koszty odsetkowe deweloperskiej grupy. Echo chce też utrzymywać relatywnie spory zapas gotówki na wypadek, gdyby spowolnienie na rynku mieszkaniowym przyniosło okazje.
  czytaj więcej
 • Novdom debiutuje na Catalyst

  25 maja 2022
  Deweloper powołany do życia przez Zbigniewa Sosnowskiego, założyciela rowerowego Krossa, wprowadził do giełdowego obrotu obligacje, za które płaci WIBOR 3M plus 4,85 pkt proc.
  czytaj więcej
 • Nieprzerwanie nadpłynny Famur

  25 maja 2022
  Z niemal 1,4 mld zł gotówki na koniec marca producent maszyn dla przemysłu wydobywczego był w stanie spłacić od ręki nie tylko swój dług odsetkowy, ale też i wszystkie pozostałe zobowiązania.
  czytaj więcej
 • Archicom znów bez długu netto

  24 maja 2022
  Kontrolowany przez Echo Investment wrocławski deweloper czwarty kwartał z rzędu utrzymał przewagę środków pieniężnych nad zadłużeniem odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Góra gotówki w Atalu

  24 maja 2022
  Po kolejnym kwartale wysokich przepływów operacyjnych deweloperska grupa miała prawie 686 mln zł środków pieniężnych. Po raz pierwszy w giełdowej historii Atalu przekraczały one wartość posiadanego zadłużenia odsetkowego.
  czytaj więcej