poniedziałek, 21 października 2019

Prawo

 • KNF i UOKiK ostrzegają przed inwestycjami w condohotele

  26 września 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego zwraca uwagę, że inwestycje w nieruchomości z gwarancją 7-10 proc. stałego dochodu wiążą się z ryzykiem. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bardziej dosłowny – przekonuje, że nie chce problemów, jak z obligacjami korporacyjnymi.
  czytaj więcej
 • KNF odebrała licencję Vestor DM

  24 września 2019
  Dom Maklerski Vestor ma dwa miesiące na zakończenie działalności. Na instytucję nałożono też karę 1,7 mln zł. Podstawą decyzji jest konflikt interesów i wprowadzanie w błąd inwestorów w procesie oferowania im obligacji FAS.
  czytaj więcej
 • Kaucja zaspokoi obawy inwestorów w okresie ustanawiania zabezpieczeń na obligacje

  23 września 2019
  Niewykupienie przez emitenta obligacji w określonym terminie to coraz częstszy powód do obaw wśród inwestorów. Aby zapewnić ochronę swoim przyszłym wierzycielom, spółki oferują im dodatkowe zabezpieczenia. Wciąż jednak, ustanowienie części z nich wymaga czasu. W okresie, gdy zabezpieczenie nie zostało jeszcze ustanowione, a więc obligatariusz jest narażony na ryzyko, dobrym rozwiązaniem jest uruchomienie tzw. mechanizmu kaucyjnego.
  czytaj więcej
 • KNF rozszerza postępowanie wobec Altusa ws. funduszy GetBacku

  19 września 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego rozszerzyła postępowanie administracyjne wobec Altus TFI o dziewięć funduszy sekurytyzacyjnych, których zarządzanie powierzono GetBackowi.
  czytaj więcej
 • Nowelizacja ustawy o ofercie jeszcze poczeka - uzupełniona

  11 września 2019
  Oczekiwania, że istotna dla rynku obligacji korporacyjnych nowelizacja ustawy o ofercie publicznej zostanie uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu można odłożyć na bok. Sprawa wróci dopiero po wyborach parlamentarnych.
  czytaj więcej
 • Windykatorom będzie trudniej prowadzić biznes

  22 sierpnia 2019
  Po zeszłorocznym skróceniu okresu przedawnienia długów z dziesięciu do sześciu lat windykatorzy będą musieli zmierzyć się z kolejnymi zmianami w prawie, tym razem utrudniającymi dochodzenie roszczeń i zwiększającymi koszty tego procesu, a także ułatwiającymi ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
  czytaj więcej
 • Prokuratura szuka kolejnych pokrzywdzonych w aferze Ganta

  20 sierpnia 2019
  Prokuratura Regionalna we Wrocławiu namawia obligatariuszy, akcjonariuszy i innych wierzycieli upadłego dewelopera, aby złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jeśli jeszcze tego nie zrobili.
  czytaj więcej
 • Akt oskarżenia przeciwko prezesowi Property Lease Fund

  16 sierpnia 2019
  Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi P., który – jak podano – miał wprowadzić w błąd 169 obligatariuszy, powodując ponad 13 mln zł szkody.
  czytaj więcej
 • Kolejna spółka oferuje weksle

  14 sierpnia 2019
  Brewe Leasing, spółka z ponad 20 emisjami obligacji na koncie, chce się finansować kwitami dochodowymi, czyli – najprościej rzecz ujmując – wekslami.
  czytaj więcej
 • Do sądu trafił akt oskarżenia ws. Quality All Development

  13 sierpnia 2019
  Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi G., założycielowi Quality All Development, spółki, która zasłynęła na Catalyst z niewykupionych obligacji. Na ławie oskarżonych zasiądzie też dziewięć innych osób, wynika z informacji Obligacje.pl, potwierdzonych w sądzie.
  czytaj więcej

Emisje