niedziela, 17 listopada 2019

Prawo

 • Ruszył rejestr obligacji

  01 lipca 2019
  Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych uruchomił ogólnodostępną bazę papierów dłużnych, z której dowiemy się między innymi o tym, ile spółki mają wyemitowanych obligacji oraz, czy obsługują dług w terminie.
  czytaj więcej
 • PZIP straszy krachem na rynku obligacji

  26 czerwca 2019
  Zdaniem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych rządowe – nagłe – zmiany w projekcie tzw. ustawy antylichwiarskiej doprowadzą do „krachu na rynku obligacji przedsiębiorstw pożyczkowych i dotkliwych straty dla inwestorów na rynku kapitałowym”.
  czytaj więcej
 • Niepubliczne emisje obligacji po 1 lipca

  24 czerwca 2019
  W procesie niepublicznych ofert obligacji korporacyjnych i komunalnych pojawi się zupełnie nowy podmiot – agent emisji, który będzie sprawował pieczę nad formalno-prawną stroną emisji i jej rejestracją w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.
  czytaj więcej
 • KDPW pokaże obligacyjne zadłużenie spółek

  17 czerwca 2019
  Od lipca nie będziemy już zdani wyłącznie na informacje ujawnienie przez emitentów. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych bezpłatnie pokaże zadłużenie spółek wynikające z nieumorzonych obligacji, a także poinformuje o terminowości ich obsługi.
  czytaj więcej
 • Nie tak całkiem bezwartościowe zabezpieczenie obligacji Kani?

  13 czerwca 2019
  Dwie z trzech serii obligacji zakładów mięsnych zabezpieczono osobistym poręczeniem Henryka Kani oraz oświadczeniem spółki i poręczyciela o poddaniu się egzekucji. Przy takim zabezpieczeniu papiery z automatu traktowane są jako wierzytelności układowe, obligatariusze mogą jednak próbować dochodzić swoich roszczeń u Henryka Kani.
  czytaj więcej
 • KDPW pomoże uporządkować rynek niepublicznych emisji obligacji

  10 czerwca 2019
  Od 1 lipca wszystkie nowo emitowane niepubliczne obligacje korporacyjne i komunalne zostaną objęte obowiązkiem dematerializacji i rejestracji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych. To krok w kierunku zwiększenia przejrzystości rynku i poprawy bezpieczeństwa inwestorów.
  czytaj więcej
 • Prokuratura bada sprawę Kerdos Group

  07 czerwca 2019
  Jak się dowidzieliśmy, warszawska Prokuratura Okręgowa sprawdza, czy doszło do pokrzywdzenia obligatariuszy – upadłego już – Kerdos Group. W śledztwie jest jednak więcej wątków, a wśród jego inicjatorów jest także Komisja Nadzoru Finansowego.
  czytaj więcej
 • KDPW uspokaja: rynkowi obligacji nie zagraża żaden paraliż

  04 czerwca 2019
  Zdaniem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, obawy o funkcjonowanie rynku obligacji od 1 lipca są nieuzasadnione. KDPW przygotował bowiem rozwiązanie umożliwiające rejestrację obligacji w jeden dzień.
  czytaj więcej
 • NWAI DM: zmiany w rejestracji obligacji ograniczą bezpieczeństwo i możliwości inwestycyjne

  31 maja 2019
  Planowane zmiany zmierzają ku uniemożliwieniu rejestracji obligacji w trybie gwarantującym powstanie obligacji w systemie depozytowym KDPW już w dniu emisji – ostrzega NWAI Dom Maklerski.
  czytaj więcej
 • Rz: Bankowy Fundusz Gwarancyjny utworzył bank pomostowy

  31 maja 2019
  Pierwszy Bank BFG, bo tak nazywa się nowa instytucja, mógłby zostać wykorzystany do procedury przymusowej restrukturyzacji któregoś z banków w kłopotach, wynika z informacji podanych przez piątkową Rzeczpospolitą.
  czytaj więcej

Emisje