poniedziałek, 21 października 2019

Prawo

 • Idea Bank wprowadzał w błąd przy sprzedaży obligacji

  01 sierpnia 2019
  Bank stosował nieuczciwe praktyki rynkowe wobec konsumentów, którym oferował obligacje GetBacku – uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zapowiada kolejne działania wobec Idea Banku.
  czytaj więcej
 • OT Logistics chce rozwiązać problem zawieszonych obligacji

  30 lipca 2019
  Zdaniem spółki trwające od blisko dziewięciu miesięcy zawieszenie notowań obligacji serii D jest bezzasadne. OT Logistics zapowiada, że ponownie zwróci się do GPW, BondSpotu oraz KDPW w sprawie przywrócenia papierów do obrotu. W razie odmowy, alternatywnych rozwiązań dla zablokowanych inwestorów na razie jednak nie proponuje.
  czytaj więcej
 • UKNF przypomina, że chce „nowego WIBOR-u” jeszcze w tym roku

  19 lipca 2019
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oczekuje od spółki GPW Benchmark, że ta złoży do końca roku wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności jako administrator wskaźników referencyjnych.
  czytaj więcej
 • Pierwszy wyrok skazujący w sprawie PCZ

  12 lipca 2019
  Wobec wrocławskiej adwokat Anny D., której klientem był Romulad Ś., twórca PCZ, sąd wydał prawomocny wyrok dwóch lat pozbawienia wolności, wynika z informacji podanych przez tvn24.pl.
  czytaj więcej
 • KNF chce okresu przejściowego dla ofert publicznych po 21 lipca

  11 lipca 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego oczekuje, że tam, gdzie to możliwe, zamiast polskiej ustawy o ofercie stosowane będą postanowienia unijnego rozporządzenia, którego zapewne już nie uda się wprowadzić do krajowego porządku prawnego w założonym terminie.
  czytaj więcej
 • KNF obniżyła karę dla Mercuriusa za oferowanie obligacji GetBacku

  09 lipca 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymała karę dotyczącą cofnięcia brokerowi zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych, ale obniżyła wobec niego wysokość kary pieniężnej.
  czytaj więcej
 • Ruszył rejestr obligacji

  01 lipca 2019
  Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych uruchomił ogólnodostępną bazę papierów dłużnych, z której dowiemy się między innymi o tym, ile spółki mają wyemitowanych obligacji oraz, czy obsługują dług w terminie.
  czytaj więcej
 • PZIP straszy krachem na rynku obligacji

  26 czerwca 2019
  Zdaniem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych rządowe – nagłe – zmiany w projekcie tzw. ustawy antylichwiarskiej doprowadzą do „krachu na rynku obligacji przedsiębiorstw pożyczkowych i dotkliwych straty dla inwestorów na rynku kapitałowym”.
  czytaj więcej
 • Niepubliczne emisje obligacji po 1 lipca

  24 czerwca 2019
  W procesie niepublicznych ofert obligacji korporacyjnych i komunalnych pojawi się zupełnie nowy podmiot – agent emisji, który będzie sprawował pieczę nad formalno-prawną stroną emisji i jej rejestracją w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.
  czytaj więcej
 • KDPW pokaże obligacyjne zadłużenie spółek

  17 czerwca 2019
  Od lipca nie będziemy już zdani wyłącznie na informacje ujawnienie przez emitentów. Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych bezpłatnie pokaże zadłużenie spółek wynikające z nieumorzonych obligacji, a także poinformuje o terminowości ich obsługi.
  czytaj więcej

Emisje