poniedziałek, 06 grudnia 2021

Newsroom

GC Investment nie spłaciło obligacji

msd | 29 kwietnia 2014
Spółka nie przekazała środków na spłatę papierów serii W o wartości nominalnej 17,5 mln zł – wynika z informacji podanych przez KDPW.

Niewykluczone więc, że GC Investment nie wykupiło także innej serii, nienotowanej na Catalyst. We wtorek przypadał bowiem również termin spłaty papierów serii T na 22,42 mln zł.

Trudna sytuacja budowlano-projektowej grupy była znana już od pewnego czasu. Na koniec roku wskaźnik płynności szybkiej wynosił zaledwie 0,22. Inwestorzy nie czekali nawet na raport roczny, ponieważ już wcześniej wyceniali papiery GCI0414 poniżej 90 proc. wartości nominalnej.

W połowie kwietnia spółka podała w wiadomości przesłanej do serwisu Obligacje.pl, że kwestia kwietniowych obligacji rozstrzygnie się dopiero po uzupełnieniu składu zarządu o nowego prezesa. Zarząd wprawdzie uzupełniono, ale obligatariusze prawdopodobnie liczyli akurat na zupełnie inne rozstrzygnięcie. Tym bardziej, że pewne nadzieje budzić mogła także obecność należącego do PKO BP Bankowego OFE wśród właścicieli jednej z dwóch kwietniowych serii obligacji. Według raportu Obligacje.pl o składzie portfeli OFE na koniec 2013 r. posiadał on obligacje GC Investmet za 17 mln zł.

Dominik Staroń, prezes GC Investment, odmówił udzielenia komentarza do czasu publikacji stosownego raportu bieżącego.

Więcej wiadomości o GC Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst