wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

BS Tychy uplasował mniej niż 5 proc. maksymalnej emisji

ems | 06 kwietnia 2012
Widełki emisji obligacji serii C, którą Bank Spółdzielczy w Tychach przeprowadził w marcu zakładały emisję od jednej do 38 tys. papierów. Skończyło się na 1600.

To druga - niezbyt szczęśliwa - próba pozyskania środków z emisji obligacji w wykonaniu tyskiego banku. 22 marca na Catalyst pojawiły się obligacje wcześniejszej serii (BTY1216) o wartości 2 mln zł, podczas gdy maksymalna pula przewidywała pozyskanie 20 mln zł.  Marny efekt emisji najwyraźniej skłonił tyski bank do ponowienia zabiegów, ale skutek był jeszcze mniej przekonujący. Choć emisja obligacji serii C zakładała pozyskanie do 38 mln zł, skończyło się na 1,6 mln zł (4,2 proc. maksymalnej puli) wpłaconych przez czterech inwestorów. Papiery te mają trafić do obrotu na Catalyst, poznamy więc dalsze szczegóły dotyczące emisji.

Seria notowana obecnie na Catalyst wyróżnia się - poza niewielką skalą - na tle pozostałych banków spółdzielczych relatywnie krótkim okresem do wykupu, który wynosi pięć lat od daty emisji, podczas gdy pozostałe notowane banki decydowały się na emisje najczęsciej 10-letnie, a nawet 15-letnie, najkrótszy - poza BS Tychy - okres do wykupu wynosi siedem lat.

To nie jedyna nienajlepsza wiadomość z BS Tychy w ostatnich dniach. W raporcie rocznym bank poinformował o spadku zysku netto o prawie 29 proc., a w komunikacie z poprzedniego tygoodnia o postępowaniu naprawczym, którego przygotowanie zleciła mu Komisja Nadzoru Finansowego.

Więcej wiadomości o Bank Spółdzielczy w Tychach

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej