wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

ABS Investment chce odkupić portfel byłej spółki zależnej

msd | 20 stycznia 2021
Po sprzedaży Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego za 6 mln zł ABS chce odkupić od niego portfel inwestycyjny wyceniony na 4 mln zł.

W skład nabywanych przez ABS Investment aktywów wchodzić mają akcje trzech podmiotów notowanych na NewConnect, a także niezdematerializowane akcje „kilku spółek” i udziały w trzech spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Przejęcie aktywów od BBI powinno nastąpić w ciągu siedmiu dni.

Przed kilkoma dniami ABS Investment sprzedał spółce kontrolowanej przez Januarego Ciszewskiego 2,82 mln akcji Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego, stanowiących 68,79 proc. udziału w jego kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu. Wartość transakcji ustalono na 6 mln zł.

Na całej operacji ABS powinien wygenerować 2 mln zł gotówki netto. To tyle co potrzebuje na kwietniowy wykup obligacji AIN0421, które kwotowane są obecnie na 99,5/100 proc. nominału (bid/ask).

Na koniec III kwartału ubiegłego roku BBI miało 7,2 mln zł kapitałów własnych, a portfel inwestycyjny spółki wyceniany był na 5,8 mln zł, wynika z ostatniego sprawozdania finansowego.

Więcej wiadomości o ABS Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej