niedziela, 15 grudnia 2019

Newsroom

Akcjonariusze Polnordu wyrazili zgodę na ratunkową emisję akcji

msd | 24 października 2019
Obecni na środowym NWZ akcjonariusze dewelopera zgodzili się na podwyższenie kapitału zakładowego o kwotę do 150 mln zł poprzez emisję do 75 mln nowych akcji wobec 32,7 mln obecnie istniejących.

Polnord liczy na co najmniej 75 mln zł wpływów brutto z emisji nowych akcji. Spółka potrzebuje bowiem pieniędzy na poprawę płynności, w tym grudniową spłatę długów.

Podczas środowego NWZ do emisyjnej uchwały akcjonariusze dodali ustęp określający cel emisji, w którym wskazano na poprawę sytuacji płynnościowej spółki, zabezpieczenie jej bieżących potrzeb finansowych, w tym spłatę części aktualnego zadłużenia oraz wsparcie dalszego funkcjonowania spółki, w tym realizację nowych inwestycji.

Jak wynika z opisu do sprawozdania półrocznego, w którym audytor zwrócił uwagę na niepewną przyszłość Polnordu, na koniec września Polnord miał 162,4 mln zł krótkoterminowych długów odsetkowych, z czego większość wygasać będzie w grudniu. Wygasać wówczas będą cztery serie obligacji o łącznej wartości 107,2 mln zł oraz linia kredytowa na 30 mln zł w Getin Noble Banku.

Obok starań w sprawie emisji akcji Polnord ma też równolegle pracować nad pozyskaniem nowego finansowania dłużnego, czy sprzedażą kolejnych aktywów.

Na Catalyst znajduje się siedem serii obligacji Polnordu. Trzy emisje wygasające w grudniu tego roku (czwarta nie jest notowana) wyceniane są między 98,5 a 99,0 proc. nominału wobec okolic 95,5-97,5 proc. z początku października.

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

 • Polnord ma szansę na porozumienie z bankami

  13 grudnia 2019
  Deweloper może przesunąć termin wykupu wygasających za kilka dni obligacji na 60 mln zł w SGB Banku oraz spłatę kredytu na 30 mln zł w Getin Noble Banku. Warunkiem jest pozyskanie co najmniej 75 mln zł z emisji akcji, która dobiega końca w najbliższy poniedziałek.
  czytaj więcej
 • Polnord nie dał rady uplasować emisji refinansującej

  09 grudnia 2019
  Deweloperowi nie udało się osiągnąć minimalnego progu emisji określonego na co najmniej 75 mln zł. Od 18 do 31 grudnia spółka ma do spłaty 137,2 mln zł długów. Pozostaje nadzieja w emisji akcji.
  czytaj więcej
 • Pekabex rozmawia z Polnordem o współpracy, także kapitałowej

  06 grudnia 2019
  Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące strategicznej współpracy w zakresie działalności operacyjnej oraz potencjalnej inwestycji Pekabeksu w akcje Polnordu.
  czytaj więcej
 • Grudniowe być albo nie być Polnordu

  02 grudnia 2019
  Od 18 do 31 grudnia deweloper musi spłacić 137,2 mln zł zadłużenia z czterech serii obligacji i jednego kredytu. Polnord uzależnia rozliczenie z wierzycielami od sukcesu emisji obligacji lub akcji. Najwyraźniej idzie trudno, bo spółka już po raz trzeci musiała przesunąć termin przydziału nowego długu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje