sobota, 27 lutego 2021

Newsroom

Arctic Paper myśli o refinansowaniu zadłużenia

msd | 28 października 2020
Banki przedłużyły spółce kredyt odnawialny na 19,8 mln euro i 20 mln zł, ale tylko o trzy miesiące, co – jak sama tłumaczy – wynika z rozważanego refinansowania istniejącego zadłużenia.

Dostępność kredytu odnawialnego w BNP Paribas, Santander Banku oraz Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju przesunięto do 31 stycznia 2021 r.

„Przedłużenie dostępności kredytu odnawialnego na trzy miesiące wynika z rozważanych przez spółkę możliwości i ewentualnych warunków przeprowadzenia procesu refinansowania obecnego zadłużenia grupy. Spółka planuje uproszczenie obecnej struktury zadłużenia oraz dalszą optymalizację warunków i obniżenie kosztów jego obsługi” – wyjaśniła spółka.

Arctic Paper zastrzegło równocześnie, że ewentualna decyzja o refinansowaniu zadłużenia i jego ostatecznej strukturze zależeć będzie od wyniku analiz i aktualnej sytuacji na rynku finansowym.

Na Catalyst notowane są warte 58,5 mln zł obligacje Arctic Paper, których warunki przewidują okresową amortyzację co sześć miesięcy (po 8,3 mln zł) i ostateczny wykup w sierpniu 2021 r. W najlepszych ofertach kupna/sprzedaży są one wyceniane na 99,5/100,5 proc.

Więcej wiadomości o Arctic Paper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje