czwartek, 14 grudnia 2017

Newsroom

Bank BPS zapowiada publiczne emisje obligacji

msd | 30 listopada 2017
Emisje niepodporządkowanego długu prowadzone będą w seriach, a ich łączna wartość wyniesie do 600 mln zł. Jednak oferty zostaną skierowane wyłącznie do inwestorów profesjonalnych.

Znajdujący się w postępowaniu naprawczym bank zamiar wyemitowania zwykłego (niepodporządkowanego) długu tłumaczy chęcią poprawy i stabilizacji struktury płynnościowej swoich pasywów.

Warte do 600 mln zł emisje dla inwestorów profesjonalnych obejmą obligacje o jednostkowej wartości 100 tys. zł. Można zakładać, że istotna część oferowanego długu trafi do banków spółdzielczych, tak jak to niejednokrotnie działo się do tej pory.

Papiery mogą w przyszłości trafić do obrotu na GPW.

We wrześniu BPS zapowiedział z kolei zamiar uplasowania papierów podporządkowanych do 100 mln zł. Wciąż jednak nie informowano o zamknięciu emisji. W ostatnią środę, zgodnie z naszymi przypuszczeniami sprzed dwóch miesięcy, bank podał natomiast, że wykupi przedterminowo wartą 85,2 mln zł serię BPS1122, dla której właśnie wzrosła marża z 3,75 do 4,05 pkt proc. Wcześniej zastrzeżenia względem możliwości zaliczenia tych papierów do kapitału Tier II zgłaszała KNF.

Obligacje BPS1122 potaniały w środę do 99,3 nominału, w czwartek zaś nie zawarto żadnych transakcji, a kwotowania przesunęły się na 99,5/100,39 proc. (bid/ask). W obrocie znajdują się także dwie inne, krótsze serie podporządkowanych papierów banku.

 • Bank BPS wyemituje krótkoterminowe papiery

  07 grudnia 2017
  Bank Polskiej Spółdzielczości chce uplasować 3-, 6- i 12-miesięczne obligacje o łącznej wartości 600 mln zł. Pomimo krótkich terminów spłaty „rozważy” ich wprowadzenie na Catalyst.
  czytaj więcej
 • BPS wykupi obligacje przed terminem

  29 listopada 2017
  Bank Polskiej Spółdzielczości od czwartku przestanie zaliczać warte 85,2 mln zł papiery BPS1122 do kapitałów Tier II. Wystąpił też do KNF o zgodę na przedterminowy wykup długu.
  czytaj więcej
 • BPS planuje emisję obligacji podporządkowanych

  28 września 2017
  W ramach prywatnej oferty Bank Polskiej Spółdzielczości chce uplasować siedmioletnie papiery o wartości 100 mln zł, które docelowo będzie chciał zaliczyć do funduszy Tier II.
  czytaj więcej
 • Bank Polskiej Spółdzielczości na minusie

  22 września 2017
  W I półroczu BPS wykazał 6,5 mln zł skonsolidowanej straty wobec zysku przed rokiem. Bank zaznacza, że bez jednorazowych przychodów z zeszłego roku, tegoroczny wynik stanowi poprawę. BPS krok po kroku, w ramach realizacji programu naprawczego, poprawia sytuację kapitałową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje