piątek, 29 maja 2020

Newsroom

Capital Park zmienił właściciela

msd | 14 maja 2019
W wyniku ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających firma inwestycyjna Madison International Realty odkupiła od funduszy zarządzanych przez Patron Capital Partners 65,997 proc. akcji Capital Parku.

O przeglądzie opcji strategicznych wobec posiadanych akcji Capital Parku fundusze Patron informowały jeszcze w lutym 2017 r. Warunkową umowę z Madisonem zawarły natomiast w marcu tego roku, a do jej finalizacji doszło w miniony poniedziałek. 

W ciągu najbliższych trzech miesięcy należąca do Madisona spółka Mirelf, która jest kupującym od strony formalnej, ogłosi wezwanie na akcje Capital Parku. Jego celem jest przekroczenie progu 66 proc. udziałów w kapitale zakładowym dewelopera.

Nowy główny akcjonariusz Capital Parku, Madison Internarional Realty, to firma inwestycyjna z 3,6 mld zł aktywów. Na polskim rynku znana przede wszystkim z zeszłorocznej inwestycji w wybudowany przez Ghelamco biurowiec Warsaw Spire.

Zamknięcie transakcji nie powinno natomiast wiele zmienić z punktu widzenia obligatariuszy Capital Parku. Przynajmniej na razie. Warunki emisji papierów dłużnych dewelopera nie zawierają bowiem kowenantów uprawniających inwestorów do składania żądań przedterminowego wykupu w przypadku zmiany właścicielskiej.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Capital Parku z terminami spłaty od kwietnia 2020 r. do czerwca 2021 r. Wszystkie denominowane w euro, co jest jedną z przyczyn ich niskiej płynności.

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje