środa, 07 grudnia 2022

Newsroom

Cavatina Holding pozyskała 16,7 mln zł z publicznej oferty obligacji

msd | 15 listopada 2022
Deweloper warunkowo przydzielił 3,5-letnie papiery dłużne, za które ponownie zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży.

W ramach adresowanej do inwestorów indywidualnych oferty o wartości do 20 mln zł Cavatina Holding pozyskała 16,74 mln zł. I jak przekonuje, przyjmuje ten wynik z zadowoleniem.

- Rynek obligacji szczególnie w aktualnym trudnym otoczeniu rynkowym jest bardzo wymagający, dlatego cieszymy się ze skali alokacji walorów w aktualnej ofercie. Biorąc pod uwagę wszystkie cztery serie, które wyemitowaliśmy w tym roku w ramach programu emisji obligacji skierowanego do inwestorów indywidualnych, pozyskaliśmy łącznie ponad 117 mln zł. Te środki stanowią istotny element naszego zdywersyfikowanego finansowania dzięki któremu rozwijamy portfolio naszych projektów – powiedział Daniel Draga, wiceprezes Cavatiny Holding, cytowany w komunikacie.

Pozyskanie 117,4 mln zł z czterech tegorocznych publicznych emisji nie zamyka deweloperowi drogi do kolejnych ofert kierowanych do szerokiego grona odbiorców. Spółce pozostało jednak relatywnie niewiele czasu, ponieważ prospekt dla wartego do 200 mln zł programu emisji wygasa w pierwszej połowie stycznia.

W każdej z tegorocznych ofert przeprowadzonych na podstawie prospektu Cavatina Holding oferowała 3,5-letni zabezpieczony poręczeniem większościowego akcjonariusza dług oprocentowany na WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży.

Docelowo nowe papiery Cavatiny dołączą do pięciu starszych serii na Catalyst, z których trzy pochodzące z tegorocznych ofert publicznych kwotowane są przez sprzedających między 98,4 a 98,9 proc. nominału. Podobnie wyceniana jest też jedna z prywatnych emisji o bliższym terminie wykupu i wyższej marży (seria CVH1224 z 6,5 pkt proc. marży kwotowana jest przez sprzedającego na 98,7 proc.).

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje