niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Cavatina Holding uplasowała kolejne obligacje

msd | 21 czerwca 2021
Deweloper pozyskał 20,5 mln zł z wartej 50 mln zł oferty 3,5-letnich papierów dłużnych, za które zobowiązał się płacić WIBOR 6M plus 6,5 pkt proc. marży.

Uplasowane przez Cavatinę Holding obligacje serii E1 wygasać będą w grudniu 2024 r., ale począwszy od czerwca 2022 r. spółce przysługiwać będzie też prawo do przedterminowego wykupu długu. Zabezpieczeniem zobowiązań wynikających z papierów dłużnych ma być natomiast poręczenie udzielone przez Cavatinę, która jest akcjonariuszem Cavatiny Holding. Ponadto, poręczyciel złożył też oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc.

Warte 20,5 mln zł obligacje trafiły do 66 inwestorów, w tym ponad 1,1 mln zł objął oferujący, Michael/Ström Dom Maklerski. Prowadzona między 28 maja a 11 czerwca oferta obliczona była jednak na 50 mln zł, wynika z dokumentu informacyjnego opublikowanego przez GPW w poniedziałek rano. Formalny przydział papierów nastąpić ma w najbliższy wtorek.

W miniony piątek Cavatina nie odpowiedziała na pytania Obligacje.pl w sprawie nowej emisji.

„Po odliczeniu kosztów emisji środki z emisji zostaną wykorzystane na finansowanie działalności operacyjnej grupy poręczyciela, w szczególności (nie wyłącznie) na zakup gruntów pod projekty deweloperskie oraz na finansowanie nakładów inwestycyjnych na projekty deweloperskie” – wskazano w dokumencie informacyjnym.

Nowe obligacje Cavatiny Holding powinny niebawem trafić do obrotu na Catalyst. W ostatni piątek GPW dopuściła papiery do obrotu, co było warunkiem ich rejestracji przez KDPW.

Aktualnie na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji dewelopera, także 3,5-letnich z 6,5 pkt proc. marży, ale wygasających w czerwcu 2024 r. W poniedziałek rano papiery CVH0624 wyceniane są na 100,5 proc. nominału, tj. z 6,48 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje